Geride bırakmış yılın son çeyreğinde harekete geçerek sene sonunda tarihi rekorlara imza atan döviz kurları ile altın fiyatları, gündelik hayatın hizmet anlayışını da komple değiştirdi. Önceleri kısa bir düşünme payının ardından bütçelerini ayarlayarak satın alma işlemlerini gerçekleştiren birçok vatandaş, 2022 yılı boyunca buzdolabı alışverişlerini dahi günlerce düşündükten sonra veya market market dolaştıktan sonra yapabildi. Türk Lirası’nın döviz kurları karşısında yaşadığı değer kaybı sebebi ile alım güçlerini düşen vatandaşlar, araç satın alma planlarını lüks olarak görerek ertelemeye başladı. 

Gündelik hayatın değişen ekonomik algısı, otomotiv sektöründe de baş gösterdi. İlk etapta yedek parça maliyetlerinde gözlenen artış sebebi ile zamlanan sıfır kilometre ve ikinci el araçlar, sonrasında etkisini arttıran çip krizi birlikte daha da fahiş rakamlara ulaştı. Yeni dönemde araç sahibi olma planlarını süresiz olarak erteleyen vatandaşlar, yine de sene sonuna doğru uygun faizli bir kredi kampanyasına denk gelebilmek adına araştırmalarına hız kazandırdı. Bu noktada devreye giren QNB Finansbank, geliştirmiş olduğu taşıt kredisi ürünü aracılığı ile hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç alımlarına nakit desteği sağlayacağını bildirdi. 

Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor! Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor!

QNB FİNANSBANK’TAN TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

Birçok farklı kategori altında hem kendi bünyesinde hem şubesiz bankacılık kolu olan Enpara bünyesinde avantajlı kampanyalar düzenleyen QNB Finansbank, sene sonu bitmeden kendi aracına sahip olabilmek isteyen tüketiciler için de yeni bir araç kredisi ürünü düzenlediğini duyurdu. Bu kapsamda ürünün başlangıç faizini yüzde 2,97 olarak açıklayan banka, sıfır kilometre araçlar için azami vade sayısının 48 ay olduğunu belirtti. 6- 8 yaş arasında olan ikinci el araçlar için ise kredinin, aracın yaşı ile vade sayısının toplamının 10 yılı geçmeyecek şekilde taksitlendirilebileceğini ifade etti. 

QNB FİNANSBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖRNEK MALİYET TABLOSU

kartlar-yeniden-dagitildi-qnb-finansbank-tasit-kredisi-urununun-vade-sayilarini-degistirdi-

Kredi ürününe ilişkin örnek maliyet tablosunu yayınlamış olan QNB Finansbank, şu verileri paylaştı:

  • Kredi tutarı: 300 bin TL
  • Vade sayısı: 48 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 2,97
  • Taksit tutarı: 13.480,77 TL