3 yıl önce ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılan koronavirüs, maske takma zorunluluğunu ve dönem dönem uygulanan sokağa çıkma yasağı kararlarını da beraberinde getirdi. Bu önlemler virüsün yayılım hızının önüne geçmek için önemli adımlar olarak değerlendirilirken aşıların bulunması ve gündelik hayatın normale dönmesi ile birlikte virüsün çok daha başka sıkıntılara sebep olduğu ortaya çıktı.

Maske takma zorunluluğunun bulunduğu dönemlerde bir nevi bağışıklık sistemlerini izole eden ve her kış mevsiminde karşılaşılan enfeksiyonlara karşı dirençleri düşen vatandaşlar, bu sene maske takma zorunluluğu bulunmadığı için hastalıklara daha açık hale geldi. Bu durum normal şartlarda her yıl görülen virüs ve bakterilerin yeni bir salgını başlatmasına ve bu salgının özellikle küçük çocuklar ile yaşlı bireylerde ağır hasarların ortaya çıkmasına yol açtı. 

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda yeni salgınların yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde etkili olduğu öğrenilirken bu noktada atılacak en önemli adımın bağışıklık sistemini güçlendirmek olduğuna dikkat çekildi. Tüketilen gıdaların bağışıklık sistemi üzerinde oldukça etkili olduğunu ifade eden uzmanlar, her evde bulunabilen o besinin etkisine dikkat çekti. 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE TAM DESTEK!

kemiklerini-kuvvetlendiren-kalp-sagligini-koruyan-efsanevi-besin-aciklandi-kahvaltida-iki-k

Güçlü bir bağışıklık sisteminin virüs ve bakterilere geçit vermeyeceğinin unutulmaması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, bu noktada tahinin efsane içeriğine dikkat çekti. Sıklık ile kahvaltılarda tüketilen tahinin sağlıklı beslenme düzeninin vazgeçilmezi olduğunu ifade eden uzmanlar, tahinin antioksidan özelliğinin ve içerdiği vitamin ile minerallerin, doğal bir antibiyotik etkisine sahip olduğunu açıkladı. 

Neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için cilt bakım rutininizi belirlemeden mutlaka okuyun! Neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için cilt bakım rutininizi belirlemeden mutlaka okuyun!

TAHİN TÜKETİMİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Tahinin düzenli kullanımda vücuda birçok bakımdan fayda sağladığını ifade eden uzmanlar, söz konusu yararları şu şekilde sıraladı:

  • Kalp sağlığını korur. 
  • Kas ve kemik gelişimini destekler.
  • Antioksidan özelliği sayesinde vücudu toksinlerden arındırır.
  • Hafızayı güçlendirir. 
  • Kansızlığı giderir.
  • Kas ve kemik ağrılarının daha hızlı geçmesini sağlar.