Bankaların düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyaları, her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın sonu ve başı olmak üzere artış gösterdi. 2022 yılını kampanyalar ile kapatan pek çok banka, 2023 yılını da indirimli faiz oranlarından sağladıkları ihtiyaç kredileri ile açtı. Yeni yılı indirimli faiz oranlarıyla açan bankalardan biri olan Türk Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB ise, 2023 yılı güncel kredi faiz oranlarını açıkladı. 

Hem fiziksel hem de dijital şubelerinden hizmet vermeyi sürdüren TEB, geçtiğimiz yıllarda dijital uzantısı olan CEPTETEB bankacılık sistemini de faaliyete geçirdi. Herhangi bir şubesi bulunmayan CEPTETEB’lerin bankacılık fiziki masraflarını müşterilerine avantaj olarak yansıtan TEB, bu kanaldan yapılacak olan kredi başvurularına faiz indirimi uygulayacağını duyurdu.

CEPTETEB KREDİLERİ DAHA AVANTAJLI

kesinlesti-faiz-indirimden-yararlanmak-icin-ihtiyac-kredisi-basvurularini-dijitalden-yapin

Hem TEB hem de CEPTETEB üzerinden kredi sağlayan banka, her iki kredi paketlerine ilişkin de açıklama gerçekleştirdi. 2023 yılında CEPTETEB kredilerinin avantajlarını artıran TEB, ihtiyaç kredisi başvurularının CEPTETEB üzerinden sağlanması halinde sunacağı avantajları duyurdu.

CEPTETEB üzerinden yapılan ihtiyaç kredilerinde 36 aya varan vade sunan TEB, bu vadenin kredi tutarına göre değişiklik göstereceğini (50 bin TL’ye kadar 36 ay; 50 bin 1 TL ile 100 bin TL arası 24 ay; 100 bin TL ve üstü 12 ay) belirtti. CEPTETEB başvurularında geri ödemeleri ertelemeye izin veren CEPTETEB, bu erteleme süresini ise üç ay olarak duyurdu. 

CEPTETEB KREDİLERİNDE FAİZLER DAHA DÜŞÜK

Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor! Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor!

CEPTETEB üzerinden başvuru yapılan kredilerin hızlı onay alması nedeniyle daha çok tercih edildiği şu günlerde TEB’in hazırladığı avantajlar da vatandaşların tercihinin bu yönde olmasını sağladı. Bu bağlamda CEPTETEB üzerinden hem sigortalı hem de sigortasız kredi kullanımına izin veren TEB, her iki kredi paketi için de faiz oranını duyurdu.

2023 yılında CEPTETEB kredilerinin sigortalı bir şekilde kullanılması halinde başlangıç faizini açıklayan TEB, bu oranı yüzde 1,64 olarak belirledi. TEB’in sigortasız dijital kredilerinde ise bu oran 2,14’e çıkıyor.