2023 seçimlerine oldukça az bir zaman kala hem Millet İttifakı hem de Cumhur İttifakı seçim çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir etkinlikte “5 ayımız var, o güne kadar durmak yok” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi ittifakının çalışmalarını hızlandırdığını gözler önüne sererken Millet İttifakı da düzenlediği toplantılar ile seçimi kazanmaları durumunda uygulayacakları yönetim şeklini belirlemeye çalıştıklarını ifade etti. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Taraflar arasında seçime yaklaşırken ortam gerilmeye devam ederken Millet İttifakı’nın adayının halen belli olmamış olması da sıklık ile eleştirilmeye başlandı. Seçimlere az bir zaman kalmış olmasına rağmen oy verecekleri, oy verme ihtimalleri olan adayın halen belli olmamış olması seçmenler tarafından da doğru bulunmazken Millet İttifakı liderleri “her şeyin bir zamanı” var diyerek planlarının olduğuna dikkat çekti. Düzenlenecek olan toplantıları tamamladıktan sonra adayın da açıklanacağını ifade eden liderler, düşünülenin aksine adayın erken açıklanması durumunda birtakım problemlerin ortaya çıkabileceğini de vurguladı. 

Seçimler için geri sayım devam ederken Millet İttifakı da vaatlerini sıralamaya başladı. Davutoğlu ve Akşener konuya ilişkin sık sık açıklamalarda bulunurken bir kesim tarafından adaylığına kesin gözü ile bakılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bulunduğu her ortamda seçime yönelik açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, af bekleyen binlerce kişinin yüzünü güldürdü. 

KILIÇDAROĞLU’NDAN AF PAYLAŞIMI!

kilicdaroglu-af-mevzusunu-gundeme-aldi (2)

Resmi Twitter hesabı üzerinden sık sık paylaşımlar yapan Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak af ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “6 ay sonra geniş kapsamlı afların gündemimizde olduğu doğrudur. Bunlardan bazıları; ehliyet afları, sicil ve borç afları, eğitim ve denklik afları, Bağ- KUR tescil aflar vs. Liste epey uzun. Cumhuriyetin ikinci yüzyılına vatandaş ticari ve mesleki olarak temiz bir başlangıç yapacak.”

SEÇİMLER NE ZAMAN?

Şimdilik 18 Haziran olarak bildirilmiş olan seçim tarihi, ilerleyen günlerde öne çekilebilir. Bu konunun değerlendirildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, istişarelerden sonra nihai kararın verileceğini ifade etti.