18 Haziran’da yapılacağı düşünülürken son günlerde öne alınma ihtimali kuvvetlenen seçim tarihi hem partiler hem de vatandaşlar tarafından tartışılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir konuşmada olası seçim tarihi olarak 14 Mayıs’a işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ilgili tarihe ilişkin birtakım yorumlar yapılmaya başlandı.

Bu sene son kez cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi parti liderlerinin ve diğer isimlerin tartışmalarına konu oldu. Erdoğan’ın adaylığında seçim tarihinin kritik bir yere sahip olduğu ifade edilirken işaret edilen 14 Mayıs tarihinde adaylığın ortaya konulamayacağı ileri sürüldü. Bu konu CHP Parti Meclisi’nde de gündeme geldi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde toplanan CHP Parti Meclisi, illegal olarak ilan edildiği düşünülen 14 Mayıs tarihini masaya yatırdı. Bazı isimlerin ilgili tarihte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olamayacağını savunduğu ve konunun yargıya taşınması gerektiği konusunda ısrarcı oldukları öğrenildi. Kulislerden gelen bilgilere göre Kılıçdaroğlu bu fikre karşı çıktı.

CHP GENEL MECLİSİ’NDE SEÇİM TARİHİ KONUŞULDU!

Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri

Kılıçdaroğlu CHP'li üyeler ile ters düştü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık ettiği Parti Meclisi toplantısı, dün yapıldı. CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu ile Oğuz Kaan Salıcı da divanda Kılıçdaroğlu’nun yanında yer aldı. Toplantıya ilişkin edinilen bilgilere göre genel olarak seçim ve 14 Mayıs tarihi konuları ele alındı. Bazı üyelerinin Erdoğan’ın 14 Mayıs tarihini resmen ilan etmesi durumunda yeniden aday olamayacağını ve bu durumun yargıya taşınması konusun baskı yapılması gerektiğini savundukları öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU KARŞI ÇIKTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan bir seçim için adaylığını ortaya koyamayacağını ve bu yüzden de tarihin açıklanmasının ardından bu durumun yargıya taşınması gerektiğini savunan parti üyelerine, Kılıçdaroğlu’nun karşı çıktığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu konu ile ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: “Adaylığı hukuk dışı olabilir ancak bizler buna karşı çıktığımızda yeni bir mağduriyet hikayesi yaratmak isteyecektir.”