MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala seçimin erkene alınıp alınmayacağı tartışılmaya devam ediliyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adnan Menderes’in zafer elde ettiği 14 Mayıs gününü işaret etmesinin ardından seçimlerin o tarihe çekileceği iddiaları güçlenirken altılı masanın cumhurbaşkanı adayı da halen gizemini koruyor.

Seçim tartışmaları gündemden düşmezken bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. 6 Ocak gecesi bir otelde gizlice görüştükleri ileri sürülen ikilinin, neler konuştuklarına dair çarpıcı bilgiler gündeme gelirken İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na bir sunum yaptığı iddia edildi.

“GİZLİCE GÖRÜŞTÜLER” İDDİASI!

kilicdaroglu-imamoglu-gorusmesinin-detaylari-desifre-oldu (2)

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayına ilişkin halen net bir açıklama yapılmazken ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir otelde gizlice görüştükleri ileri sürüldü. Bu iddia gündeme bomba gibi düşerken İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na bir sunum yaptığı da ifade edildi.

Dudullu- Bostancı metro hattının açılışının yapılmış olduğu 6 Ocak gününün akşamında bir otelde bir araya geldikleri ileri sürülen Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun, gözlerden ırak bir toplantı yaptıkları iddia edildi.

SUNUMDA NELER SÖYLEDİ?

Kulislerden edinilmiş olan bilgilere göre otel görüşmesi öncesi CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu üyeleri bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan İstanbul Planlama Ajansı’nın Başkanı Emrah Şahan ile İmamoğlu’nun danışmanı Gökhan Günaydın, “seçim kampanyası makinesi” isminin verilmiş olduğu son yerel seçimde uygulanan kampanya modelini CHP’liler ile paylaştı.

İkinci toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı ileri sürülürken Gazetece İsmail Saymaz, İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na sunum yaptığını iddia etti. Sunumda “Sayın genel başkanım cumhurbaşkanı adayı olmanız haline yürütülmesi gereken kampanya şu şekilde olmalı” diye İmamoğlu’nun, kendi kafasındaki seçim modelini anlattığı ileri sürüldü. Saymaz’ın iddiasına göre modelin işlemesi için en az 150 kişinin aktif olarak rol alması gerektiği bilgisi yer aldı.