Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastane randevuları konusunda bilgilendirdi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastane randevuları konusunda bilgilendirdi!

Değişen beslenme alışkanlıkları, besinlerin içeriklerinin doğal olmaması, genetik faktörler, hareketsiz yaşam, ilaç kullanımı ve daha pek çok parametre çerçevesinde hızla kilo alan vatandaşlar, hayatlarını daha sağlıklı ve daha zinde bir şekilde sürdürebilmek adına kilo vermenin yollarını araştırmaya başladı.

Kimi zaman istediği görünüme sahip olabilmek kimi zaman ise bazı sağlık problemlerinden ötürü kilo vermek isteyen bireyler, bu amaçları uğruna çoğu zaman yanlış adımlar atarak verilen kiloların geri alınmasına ve sağlık tablolarının kötüleşmesine sebep olabiliyorlar. Bu noktada bireyleri sıklık ile uyaran ve kilo vermek için uzmanlardan yardım alınması gerektiğini savunan bilim insanları, konuya yönelik sık sık araştırmalar da yürütüyorlar. Bu kapsamda kilo vermek konusu adına yapılan son araştırmanın haberi, İngiltere’den geldi. Birçok deney çalışmasına imza atan İngiliz bilim insanları, buldukları bir formül ile hızlı bir şekilde kilo verilebileceğini ifade etti. 

İNGİLİZ BİLİM İNSANLARINDAN ÇIĞIR AÇAN ARAŞTIRMA!

kilo-vermek-isteyenler-dikkat-bu-formul-yuzde-70-daha-fazla-kalori-yakmanizi-saglayacak (2)

Nottingham Trent Üniversitesi’nde görevli İngiliz bilim insanları, kilo vermek isteyen bireyleri yakından ilgilendiren bir araştırmaya imza attı. Ülkenin “Mirror” isimli gazetesinde “çığır açan araştırma” başlığı ile yayınlanan bilimsel çalışma, vatandaşların dikkatlerini çekti. 

İngiliz bilim insanları yürüttükleri araştırma kapsamında çalışma gruplarını ikiye ayırdı. İlk gruptan 7 saat aç kalmalarını ve sonrasında spor yapmalarını isteyen bilim insanları, ikinci gruptan ise 2 saat aç kalmalarını ve daha sonra spor yapmalarını istedir. 

SONUÇLAR ŞAŞIRTTI!

İki farklı grup üzerinde yürütülen bilimsel çalışma, sonuçları ile şaşırttı. Yapılan açıklamalara göre iki grubun egzersizlerinden elde edilen verilerin daha az süre boyunca aç kalan grupta diğer gruba göre yüzde 70 oranında daha fazla kalori yakıldığı bilgisi kaydedildi. Bilim insanları söz konusu çalışma raporlarında şu ifadelere yer verdi: “Akşam egzersizi öncesinde belirli bir süre aç kalmak, egzersiz esnasında yakılan yağ miktarının artması ve gün içinde alınan kalori miktarınızın azaltılması sebebi ile sağlık açısından bazı unsurlara fayda sağlayabilir.”