İstanbul'da bir şahıs, sevgilisinin olda yürüyen ağabeyini pompalı tüfekle kadeta kurşuna dizdi. Olayın ardından kaçarak saklanan şahıs, polis ekiplerinin 4 günlük çalışmasının neticesinde yakalandı. Kız kardeşinin sevgilisinin kurşunlarıyla ağır yaralanan talihsiz adam ise 2 gün sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti. 

Olay 1 Aralık günü akşam saatlerine yaşandı. İş yerinden çıkan Ö. D. isimli bir adam evine doğru yürürken bir anda hiç beklemediği bir saldırıya uğradı. Sokak ortasında bir anda pompalı tüfekli saldırıya uğrayan adam, ağır yaralanıd. Herkesin gözü önünde kurşun yağdıran saldırgan ise olayın ardından hızla uzaklaştı. 

Pomalı tüfekli saldırganın, Ö. D. isimli mağdurun kız kardeşinin sevgilisi olduğu anlaşıldı. 26 yaşındaki A. K. isimli şahsın, saldırıyı önceden planladığı, sevilisinin ağabeyinin hangi saatlerde işe gidip geldiğini ve hangi yolu kullandığını önceden belirlediği tespit edildi. 1 Aralık günü planını uygulamaya geçen A. K. isimli saldırganın, otomobilinden inmeden tetiğe bastığı ve derhal aracıyla olay yerini terk ettiği belirlendi. 

Olayın gerçekleştirildiği an çevredekiler derhal 112 acil çağrı merkezini aradı ve yardım istedi. İhbarın üzerine olay yerine derhal polis ve sağık ekipleri sevk edilmişti. Acil sağlık ekipleri, talihsiz adamın ilk müdahalesini yaptıktan sonra hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. 2 gün yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi veren Ö. D. isimli adam hayata tutunamadı. 

Olay yerinde incelemelerde bulunan, kamera görüntülerini inceleyen ve görgü tanıklarını dinleyen polis ekipleri saldırganı aramak için çalışma başlattı. Saldırıya uğrayan Ö. D.'mim de hayatını kaybetmesinin ardından olayın firari sanığı katil zanlısı konumuna geldi. Polisin titizlikle yürüttüğü çalışma neticesinde katil zanlısı 26 yaşındaki A. K. Silivri'de yakalandı. 

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

Şahsı yakalayan polisler, olayın ardından şahsın kaçtığı aracı da sahipsiz bırakılmış derecede ele geçirdi. Olayda kullanılan pompalı tüfek de araçta yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan katil zanlısının daha önce de 7 farklı suçtan sabıkalı olduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan A. K. isimli şahıs, nöbetçi hakimin karşısında çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.