Son dönemlerde ekonomik şartların giderek ağırlaşması, her kesimden vatandaşın doğru bütçe planlaması yapabilmek adına daha çok çalışmasına ve dolayısı ile de daha stresli günler geçirmesine sebep oldu. Bu dönem içerisinde beslenme ve uyku düzenleri tamamen değişen ve ek olarak da gıdaların değişen içerikleri ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, türlü türlü sağlık problemleri ile yüzleşmek durumunda kaldı. Bu hastalıklardan birisi ise kolesterol oldu. 

Yapılan son araştırmalara göre her 5 kişiden 1’inin kolesterol rahatsızlığı tanısı aldığı ortaya çıktı. Oldukça yüksek olarak değerlendirilen bu orana karşı vatandaşlar da uyarıldı. Tedavi edilmemesi durumunda başta kalp olmak üzere pek çok organa zarar verebilen bir rahatsızlık olan kolesterole karşı dikkatli olunmasını ve rahatsızlığın hafife alınmaması gerektiğini tavsiye eden uzmanlar, doğal yollar ile kolesterol oranının düşürülebileceğine de dikkat çektiler. 

Göbeğinizi eritmek için beslenme programınıza bu sebzeleri mutlaka alın! Göbeğinizi eritmek için beslenme programınıza bu sebzeleri mutlaka alın!

Tedavi edilmemesi durumunda birçok ciddi rahatsızlığı tetikleyebilecek olan yüksek kolesterole karşı bazı tıbbi önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, rahatsızlığa ilişkin yürütülen son çalışmanın da sonuçlarını açıkladı. Çalışmanın sonuçları, bir meyvenin kolesterol oranı üzerinde direkt olarak etkili olduğuna işaret etti. 

“KOLESTEROL” DEYİP GEÇMEYİN!

kolesterol-hastalarinin-dikkatine-arastirma-sonuclari-yayinlandi-o-meyve-yuzde-40-oraninda

Beslenme alışkanlıklarının ve düzeninin değişmesi ile birlikte genetik yatkınlık olarak oldukça sağlıklı olarak değerlendirilen bireylerde dahi ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep oldu. Bugün yaygın bir hastalıkmışçasına sıklık ile tanısı konan hastalıkların başında ise yüksek kolesterolün geldiği bilgisi kaydedildi. Yapılan araştırmalara göre her 5 kişiden 1’inin yüksek kolesterol ile karşı karşıya kaldığı bildirildi. 

Yağ oranının artması olarak tanımlanabilecek olan kolesterolün, insan sağlığı üzerinde oldukça büyük bir tehdit oluşturduğu bildirildi. Uzmanlar, yüksek kolesterolün başta kalp ve damar rahatsızlıkları olmak üzere pek çok vücut işlevi üzerinde olumsuz etkiye sebep olduğunu belirtti. Felç riskini de arttıran bu rahatsızlığın, ciddiye alınması gerektiğine dikkat çekildi. 

ARAŞTIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Yürütülen son çalışmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Science Daily’e açıklamalarda bulunan bir araştırma grubu, turunçgillerin kabuklarında bulunan antioksidan bileşiklerinin bazı kolesterol ilaçlarından dahi daha etkili olduklarını belirtti. Sayısal rakamlar, turunçgil tüketiminin yüksek kolesterolü yüzde 40 oranında aşağı çektiğine dikkat çekti.