Bursa'da çıkan komşu kavgası kanlı bitti. Çocukların ses yaptığı gerekçesiyle komşusuyla tartışan bir adam silahına sarıldı. Gürültü yapan çocukların babasına kurşun yağdıran komşu kaçarken, yaralı adam ise hastanede tedavi altına alındı.

Akıl almaz olay dün akşam üzeri saatlerinde Yıldırım ilçesinde yaşandı. Bir apartmanın zemin katında oturan ailenin çocukları gürültü yaptı. Üst kat komşusu ise bu gürültüden rahatsız oldu. Çocuk gürültüsü nedeniyle komşusunun kağısına dayanan 30 yaşındaki İ. Y. isimli adala, çocukların babası S. Ö. isimli adam arasında tartışma çıktı. 

İ. Y. isimli adam çocukların gürültüsünden rahatsız olduğunu söyleyerek çocukların babasından onları susturmasını istedi. Çocukların babası olan 23 yaşındaki S. Ö. ise saat'in 15:00 olduğunu dile getirerek rahatsız edici düzeyde gürültü olmadığını söyledi. Komşular arasında çıkan çocuk gürültüsü tartışması kısa sürede alevlenerek kavgaya dönüştü.

Çıkan kavga sırasında çocuk gürültüsünden şikayetçi olan İ. Y. isimli komşu yanında getirdiği silahına davrandı. Tartıştığı komşusunu hedef alan cani adam gözünü bile kırpmadan üst üste tetiğe bastı. Silahla komşusunu yaralayan adam olayın ardından koşarak uzaklaştı. Silah ve kavga seslerini duyan çevredeki vatadaşlar hemen 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istedi. 

112 bin 500 TL’ye İstanbul Büyükçekmece’den ev almak sadece bu yöntem ile mümkün! 112 bin 500 TL’ye İstanbul Büyükçekmece’den ev almak sadece bu yöntem ile mümkün!

İhbarı alan sağlık ve polis elipleri derhal olay yerine intikal etti. Acil sağlık ekipleri komşusu tarafından kurşun yağmuruna tutulan talihsiz adamın ilk müdahalesini olay yerinde yaptı. Vücudunun çeşitli yerlerinden 6 kurşun yarası aldı. Talihsiz adam sağlık ekibi tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Alt kat komşusunu çocukları gürültü yaptığı için gözünü bile kırpmadan vuran cani adamı yakalamak için ise polis ekipleri soruşturma başlattı. Çevredekilerin de ifadelerine başvuran polis ekipleri komşusunu silahla yaralayıp kaçan İ. Y. isimli şahsı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan saldıran adam nöbetçi hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.