Zam geldi, Bakan Yanık SED ödemesi alanlara seslendi! Zam geldi, Bakan Yanık SED ödemesi alanlara seslendi!

Ev sahibi olmak isteyenler için konut kredilerinde avantajlı faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri sunulmaya devam ediyor. Özellikle artan konut fiyatları karşısında ev alma hayallerini ertelemek zorunda kalan birçok vatandaş için Akbank’tan kira öder gibi eb sahibi olma fırsatı sunulacak. 

Konut fiyatlarının ve bankların konut kredisi faiz oranlarının da aynı dönemde artış göstermesi sonrasında uygun kredi veren bankalar araştırılmaya başladı. Kişiye özel ödeme planları ile Akbank konut kredisi kullanacaklar için söz konusu kampanyada faiz oranlarını düşmesi ise dikkat çekiyor. 

YÜZDE 1,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ 

Akbank’ın uygun konut kredisinde faiz oranları bir hayli düştü. Çoğu banka tarafından yüzde 2’nin üzerinde sunulan kredilerin yanında Akbank’ın düşük faiz uygulaması birçok vatandaşın ev sahibi olması açısından kolaylık sağlayacak. 

Konut piyasalarında yaşanan durgunluğun da azaltılması açısından banka kredilerinin daha uygun oranlarla sunulmaya başlaması beklenmektedir. Vatandaşların ev sahibi olmaları için tercih edecekleri krediler arasında Akbank ise yüzde 1,99 faiz oranları ile 120 ay vadede kredi sunacak. 

KİŞİYE ÖZEL ÖDEME PLANLARI 

konut-kredisinde-faiz-oranlari-dibi-gordu-yuzde-199-faizle-o-banka-kredi-verecek (2)

Akbank konut kredisini kullanmak isteyen vatandaşların kişiye özel ödeme planlarından da yararlanması sağlanıyor. Bu kapsamda uygun ödeme koşullarından yararlanarak vatandaşların bütçelerine uygun konut kredisi seçeneklerinden yararlanmaları sağlanmaktadır. 

Aylık düşük faiz oranları ve taksit seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyenler için en uygun ödeme planlarının hazırlanması hedeflenmektedir. Hem vatandaşların ev sahibi olması hem de piyasaların yeniden hareketlenmesine yönelik bankalardan yeni kredi kampanyalarının da gelmesi beklenmektedir. 

AKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 

Akbank konut kredisini kullanarak avantajlı oranlarla ev sahibi olmak isteyenlerin 120 ay vade seçenekleriyle kredi fırsatlarından yararlanması mümkündür. 120 ay vadede yüzde 1,99 faiz oranları ile vatandaşlar 300.000 TL kredi için aylık 6.740 TL taksit ödeyerek ev sahibi olabilecekler.