Ülke sınırları içerisinde yaşayan binlerce vatandaşa iş alanlara yönelik yaptıkları yatırımlarda karşılık ve karşılıksız olarak destekler veren kamu kurumlarından birisi olan KOSGEB, yeni bir proje için daha kolları sıvadı. Daha önce duyurmuş olduğu projesi kapsamında hem sektörel hem de yöresel bazda destekler sunulacağını ifade etmiş olan KOSGEB, projesinin ilk ayağını belirledi. 

2019 yılında KOSGEB tarafından başlatılmış olan İleri Girişimci Destek Programı, girişimcilerin teknoloji seviyelerine bakılarak 375 bin TL’ye kadar destek sağlamaktadır. Bu destek projesi kapsamında ilk kez çağrı yapan kamu kurumu KOSGEB, projenin ilk ayağına ilişkin desteğin mobil sektöründe verileceğini belirterek detayları paylaştı. 

KAYSERİ MOBİLYA SEKTÖRÜNE ÇAĞRI YAPILDI!

kosgebten-mobilya-sektorune-cagri-o-sehirde-1-milyon-tlye-kadar-destek-verilecek-son-basvur (2)

Girişimci desteği kapsamında yöresel ve sektörel bazda hizmet sunulacağını belirtmiş olan KOSGEB, bu kapsamda ilk çağrısını yaptı. “Kayseri İlinde Mobilya Sektörünün Gelişmesine Yönelik Çözüm Sunan Teknolojik Girişimciler” başlığı altına çağrı yapan kamu kurumu, bölge halkını heyecanlandırdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kayseri ilinde mobilya sektöründe faaliyet gösterecek, 2019 yılı ve sonrasında kurulu işletmesi bulunmayan, 35 yaş altı girişimci adaylarının desteğe başvuru yapabilecekleri bilgilerini verdi. 

Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama ne demektir nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama ne demektir nasıl yapılır?

Destek hizmeti kapsamında yapılmış olan açıklamaya göre kamu kurumu 30 girişimci adayına 1 milyon TL’ye kadar destek verecek. Girişimci adaylarına sağlayacakları istihdamlar için 300 bin TL’ye, makine- teçhizat ve yazılım giderleri için 400 bin TL’ye, ofis, kira ve diğer giderler için ise 250 bin TL’ye kadar destek verileceği bilgisi kaydedildi. Ayrıca mentörlük ve danışmanlık için 30 bin TL’ye, işletme kurulum desteği olarak da 20 bin TL’ye kadar ödeme yapılacağı bilgileri verildi. 

MOBİLYA SEKTÖRÜ GİRİŞİMCİLERİ KOSGEB DESTEĞİNE NEREDEN BAŞVURU YAPACAK?

KOSGEB’in Kayseri ile için yapmış olduğu destek çağrısına, e-devlet sistemi üzerinden ulaşılabilecek. Girişimci adaylarının başvuruları, son olarak 30 Aralık tarihine kadar kabul edilecek.