Reuters'tan Merkez Bankası analizi: Büyük fırsat kaçırıldı Reuters'tan Merkez Bankası analizi: Büyük fırsat kaçırıldı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Toplamda 261 kişiyi işe almayı hedefleyen BOTAŞ, İŞKUR üzerinden yayınlanacak ilanlarda detayları belirledi.

KPSS şartı olmadan yapılacak alımlar kapsamında adayların başvuru yapacakları pozisyona göre belirlenen genel ve özel şartları sağlamaları gerekecektir. KPSS şartı olmadan lisans ve ön lisans mezunları arasından çok sayıda personel alımı yapılması hedefleniyor.

BOTAŞ PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR NELER?

Boru Hatları ile Petrol taşıma AŞ (BOTAŞ), muhtelif pozisyonlarda istihdam edilmek üzere sözlü sınavla 261 personel alımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular kapsamında adayların belirlenen tarihler içinde başvurularını iletmeleri gerekecektir.

BOTAŞ personel alımı yapılacak kadrolardan bazıları ise şunlar:

  •  Mühendis
  •  Teknisyen
  •  Uzman Yardımcısı

Farklı branşlarda istihdam edilecek adaylardan her bir kadro için farklı özel şartlar aranmaktadır.

BOTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

kpss-puan-sarti-aranmiyor-botas-yuzlerde-personel-alacak-botas-personel-alimi-sartlari-nele

İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebine ilişkin son başvuru tarihi içinde adayların belirlenen okullardan mezun olmaları gerekmektedir. Her kadro için özel şartlar aranırken ayrıca ilan metninde yer verilen genel hükümler ise şöyledir:

  •  İŞKUR’a bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslim ve sözlü sınav tarihi ‘’botas.gov.tr’’ adresinden duyurulacak.
  •  İşe başlatılan işçiler için 30 gün deneme süresi uygulanacaktır.
  •  İşe başlayacak işçiler 3 yıl boyunca nakit isteğinde bulunamayacaktır.
  •  İlana müracaat edecek adayların ilan tarihi itibariyle 35 taşını doldurmamış olmaları istenmektedir.

BOTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLER

BOTAŞ tarafından İŞKUR üzerinden yapılacak personel alımına ilişkin adayların 16 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Söz konusu tarihler içinde ilgili başvuru adreslerini kullanarak adaylar başvuru adımlarını tamamlayabilecekler. Alım yapılacak pozisyonlara göre adayların belirlenen tüm özel ve genel şartları sağlamaları istenmektedir. Ankara, İstanbul, Konya, İzmir, Samsun ve daha birçok şehirde alım yapılacaktır.