Kredi çekmek isteyenlere şok üstüne şok daha! Nakit avans sınırından sonra şimdi de ihtiyaç kredisi - Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bankaların müşterilerine verdiği nakit avansa kısıtlama getirilmişti. Bu kez de ihtiyaç kredisine sınırlama getirildiği iddiası, kredi çekmeyi planlayanları üzdü. İşte detaylar...

Hafize Gaye Erkan'ın Merkez Bankası'na başkanı olarak atanmasının ardından, tüm gözler Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun bu perşembe açıklayacağı yeni faiz kararına çevrildi.

Halen yüzde 8.5 olarak uygulanan politika faiziyle ilgili tahminler yüzde 15-40 olarak ortaya çıkarken özellikle bankalar bekleme sürecine girdi.

BANKALAR EN FAZLA NE KADAR KREDİ VERİYOR?

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, bazı bankaların ihtiyaç kredisine perşembe gününe kadar 50 bin TL sınırı getirdiği konuşuluyor.

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

Kredilerde memur için taksit sayısı 36 aya kadar çıkarken memur olmayanlar için 12 ay sınırı da var. Bankacılar bugün ve yarın için 50 bin TL sınırının daha da aşağıya çekilebileceğine işaret ediyor.

Perşembe günü verilecek faiz kararına göre kredi faizlerinin de yeniden şekilleneceğini belirtiliyor. Politika faizinin artması ile birlikte kredi faizleri de yükselecek.