Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

Son zamanlarda gündemden düşmeyen çocuk istismarı olaylarından biri de Kayseri'de yaşandı. 5 yaşındaki bir kız çocuğu annesine eski eneştesinin kendisini boynundan öptüğünü anlattı. Anne ve baba olayı duyunca derhal bu eylemi gerçekleştiren o adamdan şikayetöi oldu. Görülen son duruşmada mahkeme olayın sarkıntılık olduğuna hükmederek sanığa 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Bir anne 5 yaşındaki kızı M. Y.'yi banyo yaptırırken boynunun mor olduğunu fark etti. Morluğun nedenini soran anne, kızından aldığı cevap karşısında tam manasıyla şoke oldu. Küçük kız, aynı zamanda teyzesinin boşandığı eşi olan kapıcı S. Ç.'nin kendisini boynundan öptüğünü söyledi. Kızlarının anlattığı bu olay karşısında dehşete düşen aile dehal eski eneşte hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Kızlarının aciz edildiği gerekçesiyle şikayette bulunan ailenin iddiası değerlendirildi ve S. Ç. isimli şahıs hakkında dava açıldı. S. Ç. isimli şahıs "çocuğa cilsel istismar" ile suçlandı. Konuya ilişkin davanın duruşması görüldü. Duruşmada hem sanık hem de mağdur olduğu iddia edilen çocuğu ailesi hazır bulundu. Evlerinin garajında 5 yaşındaki bir kız çocuğunu kucağına oturtarak taciz ettiği ve boynundan öptüğü iddia edilen şahıs bu suçlama karşısında kendini savundu. 

Çocuk istismarcısı olmakla suçlanan o şahıs, kendinin de çocuk sahibi olduğunu söyleyerek böyle bir davranışta asla bulunmayacağını dile getirdi ve üzerine atılan suçları kabul etmedi. Aile ile aralarında kira dolayısıyla bir husumet olduğunu dile getiren S. Ç. isimli o şahıs, bu sebeple küçük kızın ailesinin kendine iftira attığını ileri sürdü. 

Davanın savcısı her iki tarafı da dinledikten sonra şahsın beraat etmesi yönünde mütaala bildirdi. Mahkeme heyeti ise konunun "çocuğa cilsel istismar" kapsamında değerlendirilemeyeceği, eylemin sarkıntılık boyutunda kaldığığı yönünde karar verdi. Bu karar neticesinde sanık 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Mahkemenin verdiği karar ne şikayetöi aileyi ne de sanık sandalyesinde oturan eski enişteyi memnun etmedi. Küçük çocuğun ailesi kızlarının tacize uğradığını söyleyerek cezayı düşük bulurdu. Sanık sandalyesinde oturan eski enişte ise söz konusu suçu işlemediğini ve masum olduğunu söyledi.