Geçtiğimiz seneden bu yana yükselişini sürdüren enflasyon, vatandaşların kısıtlı olan bütçeleri ile geçinmelerini nerede ise imkansız kıldı. Gıda fiyatları başta olmak üzere satın alınan her hizmet başlığına yüksek oranlarda zamların yansıtılmış olması, vatandaşların 2022 yılı içerisinde resmen geçinememelerine ve en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamamalarına yol açtı. Bu durum giderek işin içinden daha da çıkılmaz bir hale gelirken 2023 yılı ile birlikte açıklanacak olan yeni zamlar vatandaşları şimdiden tedirgin etmeye başladı.

Ocak ayı itibari ile maaşlara yansıtılacak olan zamların açıklanmasına oldukça kısa bir zaman kala maaş ile birlikte hizmetlere ve hizmet ürünlerine de yansıtılacak olan yeni zamlar, vatandaşların korkulu rüyası haline geldi. Bu durum özellikle çocuk okutan aileler için büyük bir problem haline dönüşürken beklenen eğitim desteği Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından duyuruldu

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

Sıfır faiz düşük kar payı stratejisi ile bankacılık sektöründe faaliyet göstermeye devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, ilkokuldan yüksek lisans düzeyine kadar eğitim alan tüm öğrenciler için yeni bir eğitim finansmanı geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu desteğe reşit olmayanların vasileri aracılığı ile başvuru yapabileceklerini belirten katılım bankası, ayrıntıları paylaştı. 

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI EĞİTİM FİNANSMANI ARALIK 2022

kuveyt-turk-katilim-bankasindan-ogrencilere-destek-32-tllik-odemeye-soz-verene-10-bin-tllik

Faiz uygulamasını tamamen kaldıran onun yerine kar payı stratejisi ile hizmet vermeyi tercih eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, artan eğitim masraflarından ötürü dara düşen aileler ve öğrenciler için yeni bir eğitim finansmanı ürünü geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu desteğinin başlangıç kar payı oranını yüzde 2,19 olarak açıklayan katılım bankası, 36 aya kadar vade imkanı sunacağını ifade etti. 

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI EĞİTİM FİNANSMANI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Kuveyt Türk Katılım Bankası üst limiti başvuru sahibinin ödeme performansına bağlı olarak belirlenecek olan eğitim finansmanı ürününün örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Finansman tutarı: 10 bin TL
  • Kar payı oranı: Yüzde 2,19
  • Vade sayısı: 12 ay
  • Aylık taksit tutarı: 988,94 TL