Spor gündemi Katar’da düzenlenen Dünya Kupası ile büyük bir heyecan yaşarken yıldız futbolcuların yeni dönem kararları da gündemi meşgul etmeye başladı. Son olarak geçtiğimiz günlerde İngiliz Manchester United ile yollarını ayırdığını duyuran Cristiano Ronaldo herkesi şaşırtırken takım yönetiminden gündeme bomba gibi düşen yeni bir karar daha geldi. 

Portekizli efsane futbolcu Cristiano Ronaldo seneler sonra eski takımına dönerek taraftarları heyecanlandırmışken geçtiğimiz günlerde herkesi şaşırtan bir haber gündeme geldi. Ronaldo takımdan ayrıldığını dile getirerek hayranlarını üzüntüye boğarken bir haber de efsane İngiliz takımının sahiplerinden geldi. Manchester United takımı için önemli kararlar alma aşamasında olduklarını doğrulayan takım sahipleri, taraftarları oldukça endişelendirdi. 

18 sanılıyordu, Youssoufa Moukoko’nun babası gerçeği açıkladı! 18 sanılıyordu, Youssoufa Moukoko’nun babası gerçeği açıkladı!

TAKIMIN YARISI VEYA TAMAMI SATILABİLİR!

manchester-united-ronaldonun-gidisinden-sonra-dagildi-takimim-tamami-satilabilir

Manchester United takımının sahipleri ABD’li Glazer ailesi hem taraftarları hem de futbol severleri şaşırtan yeni bir karar ile gündeme geldi. 17 yıldır kulübün yönetimini üstlenen ailenin, kulübün kısmi satışı ve yeni yatırımları için harekete geçtiği öğrenildi. 

Spor camiasına bomba gibi düşen haberin ardından takımın eş başkanları ve direktörleri Ayram Glazer ile Joel Glazer, yeni bir açıklama yaptı. Glazer’ler açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Kulübün başarılı tarihinin inşasına devam etme yolunda ilerlerken yönetim kurulu stratejik alternatiflerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi adına yetki verdi. Taraftarlarımız için en iyi seçenekleri değerlendiriyor olacağız.”

Takım adına uygulanacak yeni stratejiler için Raine Group’un danışmanlık yaptığı, Rothschild and Co.’nun ise aileye mali danışmanlık yaptığı öğrenildi. 

RONALDO NE DEMİŞTİ?

Glazer ailesinin stratejik kararlarının konuşulmaya başlandığı şu günlerde takımdan ayrılan Roanldo’nun yapmış olduğu son açıklama tekrar gündeme geldi. Ronaldo, takım için şu ifadeleri kullanmıştı: “Bildiğiniz üzere Manchester United marketing yapan bir kulüp. Onlar paralarını spordan ve pazarlamadan alıyorlar ama bence Glazer ailesi bu durumu pek umursamıyor. Dürüst olmam gerekir se Manchester United’a imza atıp geri döndüğüm gün, her şeyin geliştiğini düşünmüştüm. Ayrılalı tam 13 yıl olmuştu. Bu yüzden döndüğümde her şeyin farklı olacağını hayal ettim. Ama şaşırdım. Kötü anlamda şaşırdım. Her şey aynı kalmış.”