Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

Dolar kuru başta olmak üzere diğer kurlarda ve altın piyasasında ortaya çıkan ve halen devam eden yükselen grafikler, gündelik hayatın ekonomik şartlarının büyük ölçüde değişmesine sebep oldu. Geçtiğimiz senenin son çeyreğinde başlayan ve yeni yılda etkisini arttırarak devam eden yükselen grafikler, pek çok ürüne ve hizmet başlığına yüksek oranlarda zamların yansımasına, dolayısı ile de tüketicilerin dara düşmesine yol açtı. 

2021 yılının sonlarına doğru başta gıda olmak üzere tüm sektörlerden gelen yüksek oranlı zam haberlerine karşı şaşkınlık yaşayan tüketiciler, yeni yıl ile birlikte bu durumun bir nebze olsun değişeceğine ve hiç değilse gıda ihtiyaçlarını daha uygun fiyatlar karşılığında satın alabileceklerini umut etti. Ancak beklenen olmadı ve fiyatlar indirim ile duyurulacağına daha da yükselmeye başladı. Özellikle şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşının bazı tedarik problemlerine sebep olması ve akaryakıt fiyatlarını yükseltmesi, maliyetleri daha da arttırdı.

Yeni yılda artan masraflarını sabit maaşları ile karşılamaya çalışan tüketiciler için pek çok farklı kategori altında avantajlı kampanyalar düzenleyen Türkiye Ekonomi Bankası, gıda harcamalarının her bireyin en temel hakkı olduğunu belirterek bu alanda bir yeni kampanya daha düzenlediğini bildirdi. Zora düşen bütçelere gıda alışverişi desteği verecek olan banka, ayrıntıları paylaştı.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI ALIŞVERİŞ KAMPANYASI KASIM 2022

market-manav-sarkuteri-ve-kasap-harcamalariniza-teb-destegi-29-kasima-kadar-50-tl-hediye-ed (2)

Türkiye Ekonomi Bankası 29 Kasım tarihine kadar market, kasap, manav ve şarküteri sektörlerinden tek seferde 300 TL ve üzeri tutarlarda harcama yapacak olan müşterilerine 25 TL, toplamda ise 50 TL değerinde para hediyesi vereceğini bildirdi. 

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI ALIŞVERİŞ KAMPANYASI BAŞVURUSU

Türkiye Ekonomi Bankası’nın alışveriş desteğinden yararlanmak için ilk harcamadan önce kampanyaya katılım sağlanması gerekmektedir. Kampanyaya CepteTEB Mobil uygulaması üzerinden ya da INDIRIMMARKET yazıp 4616’ya kısa mesaj göndererek katılım sağlanabilmektedir.