Kasım ayı bitmeden eksik kadrolarını tespit ederek ilana çıkan kamu kurumlarından olan Marmara Üniversitesi, üniversitelerde istihdam edilmenin hayalini kuran adayların yüzlerini güldürdü. Adaylar, kamu üniversitesinin ilgili personel alımı ilanına erişebilmek amacı ile arama motorlarında sorgulamalar yapmaya başladı. 

Eksik kadrolarını tespit ederek yeni bir personel alımı ilanı ile düzenleyen Marmara Üniversitesi, farklı kadrolarda personel istihdamının yapılacağını bildirdi. Bugün itibari ile aday başvurularını kabul etmeye başladığını belirten kamu üniversitesi, alım sürecine ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI İLANI KASIM 2022

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

marmara-universitesi-personel-alimi-ilani-kpss-puani-ile-47-personel-istihdam-edilecek-basv (2)

Ülkemizin en önemli kamu kurumlarından birisi olarak gösterilen Marmara Üniversitesi, sene bitmeden eksik kadro tespitinde bulundu. Yeni döneme eksiksiz bir kadro ile başlamak isteyen kamu üniversitesi, farklı kadrolarda istihdam etmek üzere toplamda 47 yeni personelin üniversite bünyesine dahil edileceğini bildirdi. 

Marmara Üniversitesi tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanında belirtilen boş kadrolar şu şekilde sıralandı:

  • Büro personeli- Kadın/ erkek: 20 kişi
  • Koruma ve güvenlik görevlisi- Kadın/ erkek: 20 kişi
  • Mühendis: 1 kişi
  • Tekniker: 6 kişi

MARMARA ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI 

4 farklı kadroda toplamda 47 yeni personelin istihdam edileceğini belirten Marmara Üniversitesi, başvuru sürecinin bugün itibari ile başladığını bildirdi. Aday başvurularının resmi internet sitesi üzerinden kabul edileceğini belirten kamu üniversitesi, posta aracılığı ile iletilen başvuruların dikkate alınmayacağını ifade etti. 

Marmara Üniversitesi tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken genel başvuru şartları, şu şekilde sıralandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilmiş olan genel memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • KPSS’nin ilgili puan türüne sahip olmak
  • Başvuru yapılacak olan pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak