Bir süredir ekonomik alanda ve ekonomi piyasalarını direkt olarak etkileyen diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, vatandaşların kariyerlerini ve dolayısı ile de aylık kazançlarını garanti altına almanın yollarını aramalarına sebep oldu. Bu kapsamda iş hayatlarını garanti altına alabilmenin başlıca adımlarından olan kamuda görevlendirilme başlığı, arama motorlarında sıklık ile sorgulanan başlıklar içerisinde yer aldı. 

Devlet himayesi altında istihdam edilmek isteyen vatandaşlar, sene başından bu yana kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarını yakın takibe aldı. Bu kapsamda birçok farklı kamu kurumundan alım ilanı gelirken sonra istihdam ilanı Adalet Bakanlığı’ndan geldi.

Eksik kadrolarını belirleyerek güncel bir personel alımı ilanı düzenleyen Adalet Bakanlığı, sınav yolu ile bünyesine yeni personellerin ekleneceğini bildirdi. Bakanlık, söz konusu ilanına ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

ADALET BAKANLIĞI 2022 PERSONEL ALIMI İLANI

masterchef-turkiyede-eleme-gecesi-heyecani-yasandi-o-isim-beklenmedik-talihsizlikle-yarisma (2)

Reuters'tan Merkez Bankası analizi: Büyük fırsat kaçırıldı Reuters'tan Merkez Bankası analizi: Büyük fırsat kaçırıldı

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran adayları sevindiren yeni personel alımı ilanı, Adalet Bakanlığı’ndan geldi. Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Adalet Bakanlığı, iki farklı kadroda istihdam edilmek üzere toplamda 500 kişinin bakanlık bünyesine dahil edileceğini bildirdi.

Adalet Bakanlığı toplamda 500 kişilik alımın yapılmasını sağlayacak olan personel alımı ilanı ile icra müdürü ve icra müdür yardımcısı pozisyonlarına naklen ve açıktan yerleştirmelerin yapılacağını bildirdi. Bakanlık söz konusu istihdamların gerçekleşebilmesi için ÖSYM tarafından yazılı bir sınav düzenleneceğini ifade etti. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Adalet Bakanlığı’nın 500 kişilik personel istihdamı ilanı aracılığı ile bakanlık bünyesinde görev almak isteyen adayların başvuruları, 10- 16 Kasım tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden kabul edilecektir. Geç başvuru tarihi 24 Kasım 2022 olarak belirlenmiş olan ilandan sonra başvurular değerlendirilmeye alınacak ve olumlu başvuru sonuçlarına sahip olan adaylar, 25 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da sınava gireceklerdir.