Bankaların promosyon yarışları devam ediyor. Bu yıl en yüksek promosyon oranları ile dikkat çeken bankalar, önümüzdeki günlerde ödemelere başlayacak. Birçok kurum için promosyon oranları belli olurken, Milli Eğitim Bakanlığı personelleri ise yeni dönem için promosyon miktarını merak ediyordu. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla Vakıfbank ile revize edilen banka promosyon sözleşmesi kapsamında belirlenen yeni oranlar ise dikkat çekti. Sözleşmeye göre bakanlığın merkez teşkilatı personellerine promosyon ödemeleri önümüzdeki haftalarda başlayacak. 

MEB MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR OLDU?

meb-personellerini-sevindiren-haber-geldi-meb-promosyonunda-anlasma-saglandi-odemeler-kasim (2)

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatı sonrasında MEB personellerine verilecek promosyon oranları artırıldı. Buna göre Vakıfbank ile yapılan sözleşme kapsamında belirlenen yeni oranlar 25.500 TL olarak duyuruldu. Bakanlık merkez teşkilatında görev alan personeller için 25 bin 500 TL promosyon ödemelerinin yapılması hedefleniyor. 

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, MEB merkez teşkilatında görev yapan personellerin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapıldığı Vakfılar Bankası ile personel başına 3 bin lira ödenmek üzere anlaşma yapıldığı aktarıldı. 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli ve 3 yılı kapsayan banka promosyon anlaşması bu kapsamda güncellenmiş oldu. 

4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak 4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak

MEB MAAŞ PROMOSYONU NE ZAMAN YATACAK?

Vakıfbank ile yapılan anlaşma sonrasında 25 bin 500 TL olarak belirlenen MEB promosyon oranları kapsamında ödemelerin yapılacağı tarihler de araştırılmaya başladı. Buna göre 31 Arlık 2023’te süresi dolacak maaş promosyon sözleşmesi kapsamında, iki yıl ilaveyle revize edilen oranlara göre 16 Kasım 2022 tarihinde ödemeler yapılacak. 

İmza atılan yeni sözleşme kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapan personelin ise bağlı olduğu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin daha önce alınan karar kapsamında sözleşme yaptıkları bankalar ile çalışmaları devam edecek. 25.500 TL olarak imza atılan yen sözleşme kapsamında merkez teşkilatı personellerine 16 Kasım’da ödeme yapılacak.