Giderek dijitalleşen özellikle de koronavirüs salgını kapsamında alınan kapanma kararları kapsamında dijitalleşme süreci hızlanan gündelik hayat şartları, sosyal medya platformları arasında da rekabetin kızışmasını sağladı. Kullanıcı sayılarını arttırmak isteyen ve mevcut kullanıcılarını sadık kullanıcı statüsüne taşımak isteyen sosyal medya platformları, bu kapsamda uygulamalarını güncellemeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. 

Son yıllarda rakipleri arasından sıyrılarak kullanıcı sayısını her geçen gün katlamayı başaran platformlardan birisi olarak öne çıkan WhatsApp, sene başından bu yana pek çok farklı sürümü için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. İlk olarak grup konuşmalarına dahil edilebilecek kişi sayısını arttıran WhatsApp yönetimi, sonrasında ise yine grup konuşmalarından sessizce ayrılma özelliği üzerine çalışmaya başladı. Son olarak durum özelliğini geliştirme üzerinde çalışmalar başlattığı bilinen yönetim, bu kez de WhatsApp Web için kolları sıvadı.

Özellikle ofis ortamlarında sıklık ile kullanılan WhatsApp Web sürümü için harekete geçen ve bu kapsamda da kişisel verilerin korunması üzerine yeni güncellemeler yapacağı öğrenilen WhatsApp yönetimi, yeni özelliğine ilişkin ipuçları vermeye başladı. Beta kullanıcıları tarafından test edilmeye başlanan yeni özelliğin ayrıntıları ortaya çıktı. 

WHATSAPP WEB’TE YENİ ÖZELLİK!

meta-calismalarina-hiz-kesmeden-devam-ediyor-whatsapp-webin-yeni-ozelligi-aciklandi-guvenli

Dünya genelinde yaklaşık olarak 3 milyar kullanıcıya sahip olarak en popüler yazışma ve konuşma uygulamalarından birisi olmayı başaran WhatsApp, bu başarısını korumak ve daha yüksek bir çizgiye taşımak adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda şimdiye kadar sıklık ile mobil uygulaması üzerinde çalışmalar yürüten yönetimin şimdi de WhatsApp Web sürümü için harekete geçtiği öğrenildi. 

WhatsApp’ın yeni çalışması konusunda elde edilen bilgilere göre WhatsApp’ın Web sürümünü kullanan kişilerin verilerini güvence altına almak amacı ile parola isteneceği öğrenildi. Buna göre tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi WhatsApp Web kullanımında da sayfadan çıkıldıktan sonra tekrar giriş yapabilmek için kullanıcılardan kendilerinin belirledikleri şifreleri girmeleri istenecek. 

İSTEĞE BAĞLI OLACAK!

Tüm dünya merak ediyordu, Foxconn iPhone’un neden Androidlerden daha kaliteli olduğunu açıkladı! Tüm dünya merak ediyordu, Foxconn iPhone’un neden Androidlerden daha kaliteli olduğunu açıkladı!

Edinilen bilgilere göre WhatsApp Web’in şifreleme özelliği isteğe bağlı olacak. Kullanıcı, tıpkı mobil uygulamasında olduğu gibi eğer ister ise Web sürümüne de şifreli giriş özelliğini ekleyebilecek.