A101 indirimleri başlattı! Listeye bakmadan çıkmayın A101 indirimleri başlattı! Listeye bakmadan çıkmayın

Zorlayıcı ekonomik şartların etkilerinin hissedilmeye devam ettiği şu günlerde geçim derdine düşen birçok vatandaş aylık gelirlerini arttırmanın yollarını ararken kariyerlerini de garanti altına alabilmek amacı ile kamu kurum ve kuruluşlarından gelen personel alımı duyurularını yakından takip etmeye başladı. Sene başından bu yana birçok farklı kurum tarafından yayınlanmış olan alım ilanları kapsamında on binlerce kişi kamu bünyesine dahil edilirken yeni döneme ilişkin eksik kadro tespitleri de duyurulmaya başlandı. 

Birçok farklı kurum 2023 yılına tam kadro ile girebilmek amacı ile personel eksikliklerini duyurmaya başladı. Son olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden de yeni bir ilan haberi geldi. Kamu kurumu tek kadroda istihdam edilmek üzere yeni personellerin kurum bünyesine dahil edileceğini bildirdi. 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI İLANINI YAYINLADI!

meteoroloji-genel-mudurlugu-duyurdu-kpssden-en-az-50-puan-almis-olan-22-kisi-istihdam-edile (2)

Ülkemizin hava durumu tespitlerinden sorumlu kurumu olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2023 yılına tam kadro ile girebilmek ve hizmet aksaklıklarına sebep olunmaması amacı ile eksik personel sayısını belirleyerek ilana çıktı. Yeni dönemde 4/A mühendis kadrosuna dahil etmek üzere 22 sözleşmeli mühendisin alınacağına dikkat çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, personellerin merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirileceğini belirtti. 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2022 PERSONEL ALIMI İLANI AYRINTILARI

Toplamda 22 yeni personel alacağını ve ilgili personelleri sözleşmeli mühendis kadrosunda görevlendireceğini belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sözlü ya da yazılı mülakatların olmayacağını ifade etti. Kamu kurumu 18 Kasım tarihine kadar resmi internet sitesi üzerinden başvurulara açık olacak olan ilanı için genel başvuru kriterlerini şu şekilde sıraladı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin A bendinde yer alan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Görev tanımı üzerinde engel oluşturabilecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Affa uğramış dahi olsa yüz kızartıcı bir suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak
  • KPSS’nin P3 puan türünden en az 50 almış olmak
  • Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • Özel şartları sağlıyor olmak