Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Hem ülkemiz hem de diğer dünya ülkeleri adına son yılların en büyük tehditleri arasında yer alan kuraklık, 2023 yılında da kendisini hissettirmeye devam ediyor. Son dönemlerin en kurak yaz ve sonbahar mevsimlerinin geride bırakılmasının ardından bazı bölgeler için kısıtlı su kullanımı uyarıları yapılmaya devam edilirken 2023 yılının ilk ayında da hava sıcaklıklarının halen mevsim ortalamalarının üzerinde olması, vatandaşları endişelendirmeye başladı. Bu duruma karşı yeni bir duyuruda bulunarak vatandaşların içlerini bir nebze olsun ferahlatan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günler içerisinde bazı bölgeleri sağanak yağışın beklediğini vurguladı. 

Yeni hava durumu tahminlerini yayınlamış olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son değerlendirmeler neticesinde yurdun bazı bölgeleri için aralıksız sağanak yağışın beklendiğine dikkat çekti. Kamu kurumu bazı bölgeler için de kar ve karla karışık yağmur uyarılarında bulundu. 

GELECEK HAFTAYA KADAR YAĞIŞ BEKLENİYOR!

meteoroloji-genel-mudurlugu-o-iller-icin-4-gunluk-yagis-uyarisinda-bulundu (2)

Yapmış olduğu son değerlendirmeler neticesinde ulaşmış olduğu güncel sonuçları kamuoyu ile paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun özellikle batı kesimi için sağanak yağış uyarısında buldu. İstanbul ili başta olmak üzere birçok ilde 4 gün boyunca sağanak yağışın devam edeceğine dikkat çeken kamu kurumu, detayları vatandaşlar ile paylaştı. 

Gelecek haftanın ilk gününe kadar sağanak yağışın etkili olacağına dikkat çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Akdeniz’in tamamında kuvvetli ve çok kuvvetli yağışlar ile karşılaşılacağını ve yağışın bazı bölgelerde çok şiddetli olacağını ifade etti. Ayrıca kamu kurumu yüksekliği 1200 metrenin üzerinde olan yerler için de kar uyarısında bulundu. 

SON DEĞERLENDİRMELERİNİ PAYLAŞTI!

Son tahminlerini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkenin batı ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağını ifade etti. Muğla, Eskişehir, Aydın’ın kıyı kesimleri, Konya’nı batı kesimleri ve Ankara için de sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in ve Ege’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olacağını belirtti.