Ocak ayının yarısının tamamlandığı şu günlerde hava sıcaklıklarının halen mevsim normallerinin üzerinde olması yaz aylarında yaşanabilecek olan kuraklık ihtimaline karşı endişe vermeye başladı. Birçok il yönetiminden barajlarda su kalmadığına dair açıklamalar gelirken vatandaşlar gözlerini Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine çevirdi.

Bir süredir ülke genelinde hava sıcaklıkları düşüşe geçmiş olmasına rağmen mevcut sıcaklıkların halen mevsim normallerinin üzerinde olması, gündemden düşmemeye devam ediyor. Son günlerde birçok il için sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken kamu kurumundan yeni haftaya ilişkin hava durumu tahminleri geldi. Bazı bölgeler için sağanak yağış ve kar yağışı uyarılarında bulunan kamu kurumu, detayları kamuoyu ile paylaştı.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN HAVA DURUMU TAHMİNLERİ GELDİ!

meteoroloji-genel-mudurlugu-o-illeri-kar-yagisina-karsi-uyardi

Yeni haftaya ilişkin hava durumu raporunu yayınlamış olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklediğini ifade etti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısı, Doğu Akdeniz, Sivas, İzmir, Aydın, Bayburt ve Gümüşhane çevreleri ile Balıkesir’in batısı için yağış beklediğini ifade eden kamu kurumu Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis beklendiğine dikkat çekti.

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Osmaniye, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis çevreleri ile Malatya’nın güney kesimlerinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Sivas, Gümüşhane ve Bayburt illerinin çevreleri ile Doğu Anadolu’nun batısı için karla karışık yağmur ve kar yağı beklendiğini vurguladı.

Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Kilis, Hatay ve Adıyaman için ek olarak uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu illerde olumsuz hava olaylarına karşı tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

HAVA SICAKLIKLARI DEĞİŞMEYECEK!

Yayınlamış olduğu 5 günlük hava durumu raporunda ülke genelinde hava sıcaklıklarının pek değişmeyeceğine dikkat çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini vurguladı. Kamu kurumu rüzgar hızının ise yer yer oldukça artacağına dikkat çekti.