Meteoroloji’den yayımlanan son dakika hava durumu raporu basında geniş yankı buldu. Buna göre Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi için kar, fırtına ve sağanak yağmur uyarısı geldi. Akdeniz Bölgesi’nde yarın akşama kadar “Metrekareye 120 kilogram yağış düşebilir” uyarısı dikkat çekti. 11 Ocak Çarşamba 60 farklı ilde yağış uyarısında bulunan Meteoroloji’nin son hava durumu raporunda öne çıkan detaylar…

İç ve Batı Kesimlerde Yağış Beklentisi

meteorolojiden-60-ilde-saganak-firtina-ve-kar-uyarisi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu değerlendirmesinde iç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu olduğunu söyledi. Raporda, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Mersin, Karaman, Eskişehir ve Düzce çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği belirtilirken şu ifadeler yer aldı: “İç Ege'nin Yüksekleri ile Batı Akdeniz'in Toroslar kesiminin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege ve Batı Akdeniz ile Edirne, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.” Ege Bölgesi’nde yağışlar kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak. 

Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir?

Akdeniz ve Ege Bölgesindekiler Dikkat

Batı Akdeniz şehirleri olan Antalya, Isparta ve Burdur’da görülecek olan sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji’nin 11 Ocak Çarşamba tarihli hava durumu raporunda yer alan uyarılarda şu ifadeler öne çıktı: “Perşembe günü akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenen kuvvetli yağışların iç kesimlerde 1200 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin edildiğinden başta Antalya ile Konya karayolundaki geçitlerde buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, kuvvetli güneyli rüzgar ve kıyı şeridinde yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”