Teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı platformlarda, pek çok farklı şirket faaliyet göstermeye ve ilgili teknoloji pazarından pay almaya başladı. Bu noktada çok uluslu şirketler senelerdir piyasada olmalarının sağladığı avantajlar ile sektörde ön plana çıkmayı başarırken çağın getirilerine ayak uydurarak gelişen ve piyasaya sıfırdan giriş yapan bazı platformlar da pazardan ciddi derecede pay almayı başardı. Bu noktada ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Microsoft senelerdir zirvede oturmaya devam ederken henüz çok da uzun zamandır faaliyette olmayan ancak dünya genelinde inanılmaz başarılara imza atarak popülerliğini artıran Netflix’in arasında kurulan bağ, sektörde dikkat çekti. 

İzleyici alışkanlıklarının değişmesi yalnızca ülkemizde değil diğer dünya ülkelerinde de ana akım medya programlarından uzaklaşılmasını ve daha çok dijital platformlara ilgi gösterilmesini sağladı. Bu noktada ülkemizde de yayında olan ve son dönemlerde yerli yapımlar ile öne çıkmayı başaran dijital platform Netflix, abone sayısını giderek artırarak sektöre damgasını vurmayı başardı. 

Gelişimi hızla devam eden ve içerikleri sayesinde zirvede kalmayı sürdüren Netflix’in, son günlerde teknoloji şirketi Microsoft ile anılmaya başlandığı ileri sürüldü. Bill Gates ve Paul Gardner Allen tarafından 1975 senesinde kurulan ve o günden bu yana hizmetleri, yazılımları ve diğer özellikleri ile kendi sektörünün bir numarası olmayı başaran Microsoft’un, Netflix ile ilgilenmeye başladığı öğrenildi. 

190 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF!

Bakan Uraloğlu açıkladı: Türkiye'de genişbant internet abone sayısı 93,1 milyona ulaştı Bakan Uraloğlu açıkladı: Türkiye'de genişbant internet abone sayısı 93,1 milyona ulaştı

microsofttan-sasirtan-hamle-netflix-yonetimine-teklif-goturdu

Reuters tarafından düzenlenen bir habere göre çok uluslu teknoloji şirketi Microsoft’un, Netflix’i satın almaya hazırlandığı ileri sürüldü. Bu iddia gündeme bomba gibi düşerken Microsoft’un bu hamlesinin, bilgisayar oyunu geliştiricisi Activision Blizzard firması için attığı adımdan sonra gelen en büyük satın alma hamlesi olduğu bilgisi kaydedildi. 

Reuters’ta yayınlanan habere göre Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, oldukça büyük düşünüyor. Satın alma işlemi için hazırlıklara başladığı söylenen Nadella’nın, Netflix yönetimine tam 190 milyar dolarlık satın alma teklifi götürdüğü de Reuters’ın iddiaları arasında yer alıyor. 

“2023’TE SATIN ALACAK!”

Reuters tarafından yapılan haberde Nadella’nın Netflix’i satın almak adına bir an önce harekete geçeceği ve muhtemel sözleşmeyi 2023 yılının ilk yarısında duyuracağı iddiaları da yer aldı.