Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

Seneler önce arkadaşı ile birlikte kurmuş olduğu Microsoft şirketi ile büyük bir başarıya ulaşan ve yıllardır da piyasaya yön veren Bill Gates, halen dünyanın sayılı zenginleri arasında yer almaya devam ediyor. Bill Gates gibi ünlü isimlerin özel yaşantıları, teknolojinin bu denli içerisinde iken tercih ettikleri akıllı cihaz markaları, vatandaşlar tarafından sıkça merak ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi’nin CEO’sunun Apple marka akıllı cihaz kullanması gündemde büyük yankı uyandırırken bugün ünlü iş insanı Bill Gates’in de hangi markanın akıllı telefonunu tercih ettiği ortaya çıktı. Bu bilgiye erişimin sağlanmasının ardından Gates’in kullandığı telefonun özellikleri de sıklık ile sorgulanmaya başlandı. 

SAMSGUNG’UN TELEFONUNU KULLANIYOR!

Dünyanın en zengin ilk 20 insanı arasında yer alan ve yalnızca şirketi ile değil hem zekası hem de gençlere örnek olan tavırları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bill Gates, kullandığı akıllı telefon ile gündem oldu. Yapılan açıklamalara göre Gates’in kullandığı akıllı telefonun Samsung’a ait olduğu öğrenildi. 

Daha önce Samsung’un katlanabilir telefonu olan Galaxy Z Fold 3 modelini kullandığı gözlenen Bill Gates, şimdi de aynı serinin 4’üncü modeline geçiş yaptı. 

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 MODELİNİN ÖZELLİKLERİ NELER?

microsoftun-kurucusu-bill-gatesin-kullandigi-akilli-telefon-ortaya-cikt

Piyasada bulunan onlarca akıllı telefon modelinin arasından Samsung’un Galaxy Z Fold 4 modelini kullanmayı tercih eden Bill Gates, tüketicileri harekete geçirdi. Gates’in niçin bu telefonu kullandığı merak edilirken telefonun özellikleri de araştırılmaya başlandı. Samsung, katlanabilir akıllı telefon modelinin özelliklerini şu şekilde sıraladı:

  • Ağırlık: 263 gram 
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, Adreno 970 entegre GPU
  • Renk seçenekleri: Siyah, bej, gri yeşil
  • Kapak ekranı: 6.2 inç, dinamik AMOLED 2X, 904x 2316 piksel
  • Ekran: 7,6 inç, dinamik AMOLED 2X, 1812x 2176 piksel, 1200 nit, HDR10+
  • RAM: 12 GB
  • İşletim sistemi: Android 12, One UI 4.1 arayüzü
  • Depolama: 256 GB- 512 GB- 1 TB