18 Haziran Pazar günü yapılacağı daha önceden açıklanmış olan cumhurbaşkanlığı seçimleri, son günlerde gündemde sıklık ile konuşulmaya başlandı. Tarihin birtakım sebeplerden ötürü öne çekilebileceği iddiaları ortalıkta dolaşırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son konuşmasında bir tarihe işaret etmesi iddiaları kuvvetlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçime ilişkin yapmış olduğu açıklamaların ardından Millet İttifakı’nın liderlerinin harekete geçtikleri öğrenildi. Tarihin öne çekilme ihtimalinin kuvvetlenmesi ile birlikte altılı masanın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih de netlik kazandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN O TARİHİ İŞARET ETTİ!

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

millet-ittifakinin-cumhurbaskani-adayini-aciklayacagi-tarih-belli-oldu (2)

Geçtiğimiz günlerde seçime ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Siyasetin günlük merci içinde insanların söylemiş oldukları sözler elbette ki önemlidir. Ancak önemli olan aynı insanların sandık başlarında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs tarihinde ‘Yeter söz milletin’ diyerek sandıktan ezici bir zafer ile ayrılmıştır. Aynı şekilde rahmetli Özal da darbenin gölgesinde girmiş olduğu seçimden önemli bir başarı kazanmıştır.”

ALTILI MASANIN ADAYINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAĞI BELLİ OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaret etmesinin ardından Millet İttifakı’nda hareketliliğin başladığı öğrenildi. Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan CHP’li kurmaylar, adaylarının şubat ayının ortası gibi açıklanacağını ifade etti. Cumhuriyet Gazetesi tarafından düzenlenen bir haberde CHP’li kurmayların konuya ilişkin yapmış oldukları açıklamada şu ifadelere yer vermiş oldukları belirtildi: “30 Ocak tarihinde ortak hükümet programının tanıtımı yapılacak. Sonrasında da aday mevzusu gündeme gelecek. Ortak program ve yol haritasının birlikte ya da ayrı ayrı tanıtılması konusu değerlendiriliyor. İki konunun birbirlerinin gölgelerinde kalması istenmiyor. Belki de birlikte açıklanırlar. Ancak adayın açıklanması kesinlikle şubat ayında olur. Mart ayına kalması mümkün değil. Şubat ayının ortası en uygun tarih.”

Son günlerde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklama konusunda geç kaldığı yönünde yapılan eleştirilere de yanıt veren kurmaylar, şu ifadeleri kullandı: “Ortak adayın tanınma probleminin olmadığını biliyoruz. Tanınma problemi olan bir aday düşünülmüş olsaydı o isim 6 ay önceden bile açıklanmış olurdu. Ancak böyle bir problem yok.”