Geçtiğimiz senelerde hayatımıza dahil olan koronavirüs salgını sebebi ile gündelik hayatın tüm hizmetleri sekteye uğrarken eğitim sektöründe de oldukça büyük kayıplar yaşandı. Yaklaşık olarak bir yıl boyunca okula gidemeyen ve dolayısı ile de yüz yüze eğitimden mahrum kalan öğrenciler, online eğitimler ile eksikliklerini toparlamaya çalıştı. Bu durum eğitim alanında birtakım gerilemelere sebep olurken aşıların bulunması ile birlikte hem öğrenciler hem de öğretmenler okullarına kavuştu.

Okulların bir yıllık bir sürenin ardından tekrar açılması, Milli Eğitim Bakanlığı’nı da harekete geçirdi. 2022 yılı boyunca takviye dersler, kurslar ve eksikleri giderecek olan diğer ilaveler ile öğrencilere ve öğretmenlere destek veren Milli Eğitim Bakanlığı, velilerden de büyük destek gördü. Öğrencilerin hiçbir şekilde geri kalmayacaklarını ve bakanlık olarak üzerlerine düşen her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüklerini ifade eden yetkililer, herkesin yüreğine su serpti. 

Uzun bir süredir aralıksız eğitimin devam ettiği ülkemizde yeni döneme ilişkin bazı planlar da belli oldu. Ülke sınırlarımız içerisinde eğitim gören milyonlarca öğrenciyi, velileri ve öğretmenleri yakından ilgilendiren bir açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanlığı, tatil takviminin belli olduğunu ifade etti. Bakanlık, sömestr ve yaz tatillerine ilişkin tarihleri resmen paylaştı. 

YARIYIL TATİLİ TARİHLERİ BELLİ OLDU!

A101 indirimleri başlattı! Listeye bakmadan çıkmayın A101 indirimleri başlattı! Listeye bakmadan çıkmayın

milli-egitim-bakanligi-tatil-takvimini-yayinlad (2)

2023 yılına girilmesi ile birlikte milyonlarca öğrenciyi yarıyıl tatili heyecanı sarmaya başladı. Bu sene sömestr tatilinin ne zaman olacağını merak eden öğrenciler, yetkililerden gelen açıklamaları yakın takip altına aldı. Bu noktada resmi bir açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanlığı, 2022- 2023 tatil takviminin belli olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan tatil takvimine göre öğrencilerin bu sene 23 Ocak- 3 Şubat 2023 tarihleri arasında sömestr tatilinde olacaklar. İkinci ara tatil ise 17- 20 Nisan 2023 tarihleri arasında olacak.  

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan takvime göre öğrenciler 6 Şubat tarihinde ikinci döneme başlayacak. Okullar ise 16 Haziran günü kapanacak.