Her yeni güne kamu kurum ve kuruluşlarından gelen personel alımı ilanları ile başlayan vatandaşlar, gelecek dönem itibari ile devletin himayesi altında istihdam edilebilmek adına kendilerine uygun olan personel alımı ilanlarını yakından araştırmaya başladı. Bu noktada bakanlıklardan ve bakanlıklara bağlı olarak faaliyet gösteren diğer kurumlardan istihdam haberleri gelmeye devam ederken son alım ilanı Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Milli Güvenlik Kurulu’ndan geldi. 

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde hizmetlerine devam eden Milli Güvenlik Kurulu, eksik kadrolarını tespit ettiğini ve bu kapsamda da yeni bir personel alımı ilanı düzenlediğini belirtti. Söz konusu alım ilanını 8 Aralık tarihli Resmi Gazete’de yayınlamış olan kamu kurumu, başvuru sürecine ve diğer ayrıntılara ilişkin bilgi verdi. 

MİLLİ GÜVENLİK KURULU PERSmilli-guvenlik-kurulu-kpss-puani-ile-personel-alimi-yapacak-4-farkli-bolumden-10-kisi-istihONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren kamu kurumlarından olan Milli Güvenlik Kurulu, eksik kadrolarını belirleyerek 8 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete’de ilana çıktı. Tek kadroda, farklı bölümlerden mezun olan personelleri istihdam edeceğini ifade eden kamu kurumu, kurum bünyesine uzman yardımcısı olarak dahil edilecek olan kişi sayısını 10 olarak açıkladı. 

Milli Güvenlik Kurumu ilgili kadroya dahil edecek olduğu personellerin mezun olmaları gereken lisans programlarını şu şekilde sıraladı:

  • Siyasal Bilgiler 
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İktisat ve İşletme Fakültesi

MİLLİ GÜVENLİK KURULU PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI 

19 Aralık 2022- 16 Ocak 2023 tarihleri arasında adayların başvurularını kabul edeceğini ifade eden Milli Güvenlik Kurulu, söz konusu başvuruların şahsen ya da posta yolu ile yapılması gerektiğini belirtti. Kamu kurumu başvuru adresini “Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 254 Posta Kodu: 06530 Çankaya/ ANKARA” olarak paylaştı. Postada yaşanacak olan aksiliklerin mesuliyetini almayacağını ifade eden Milli Güvenlik Kurulu, 16 Ocak 2023 günü saat 18:00’e kadar başvurunun yapılmış olması gerektiğini bildirdi.