Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almanın hayalini kuran adaylar, geçtiğimiz hafta açıklanmış olan KPSS önlisans puanlarından sonra kamudan gelen personel alımı ilanlarını yakın takibe aldı. Kamuda görev almak isteyen adaylardan KPSS puanı talep eden birçok kamu kurumu önlisans mezuniyetine dayalı eksik kadrolarını duyururken son ilan Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi. 

Eksik kadrolarını belirleyerek personel alımı ilanını düzenleyen ve geçtiğimiz günlerde de ilgili ilanı kamuoyu ile paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, kurum bünyesine yeni personellerin alınacağını bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanı adaylar tarafından büyük ilgi görürken ilan detayları araştırılmaya başlandı. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASTSUBAY ALIMI İLANI KASIM 2022

milli-savunma-bakanligi-2022-astsubay-alimlarini-baslatti-kpssden-en-az-60-puan-alan-herkes (2)

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran adayların birincil tercihleri arasında bulunan Milli Savunma Bakanlığı, yeni döneme ilişkin eksik kadro tespitini yaparak geçtiğimiz günlerde ilana çıktı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde astsubay istihdamının yapılacağını belirten Milli Savunma Bakanlığı, kadın- erkek fark etmeksizin yeni personellerin alınacağını bildirdi. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASTSUBAY ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan astsubay ilanında kurum bünyesine kaç kişinin dahil edileceği bilgisi yer almazken ilana başvuru yapmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru kriterleri açıklandı. Kamu kurumu ilgili başvuru şartlarını şu şekilde sıraladı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 25 yaşından büyük olmamak (yüksek lisans/ doktora mezunları için 27 yaş)
  • En az önlisans mezunu olmak
  • KPSS’nin P93 puan türünden en az 60 puana sahip olmak (2020 ve öncesi KPSS puanları kabul edilmeyecek)
  • YDS ve dengi dil sınavlarından geçerli bir puan almış olmak
  • Belirlenmiş olan sağlık şartlarını sağlıyor olmak
  • Herhangi bir sebepten ötürü hüküm giymemiş olmak

Yukarıda belirtilmiş olan başvuru şartlarını sağlayan adaylar, 27 Kasım tarihine kadar kurumun Personel Temin sayfası üzerinden online olarak başvuru yapabileceklerdir.