Kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarında istihdam edilerek aylık kazancını ve kariyerini devlet garantisi altına almak isteyen vatandaşlar, sene başından bu yana çok çeşitli kurumlardan gelen eksik kadro ilanlarını yakından takip etmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda şimdiye kadar yüz binlerce kişi ilgili eğitim düzeyleri ve diğer özellikleri doğrultusunda kurumların kadrolarında kendilerine yer bulmayı başarırken henüz devlet himayesi altında istihdam edilememiş olanlar, güncel ilanları takip etmeye devam ediyorlar. 

2022 yılının tamamlanmasına az bir zaman kala kamuya personel alımı yapılacağına dair umutlarını yavaş yavaş yitirmeye başlayan adaylar için geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı’ndan müjdeli haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıktığını ve tek kadroda personel istihdamı yapılacağını bildirdi. 

Ankara Mamak’ta doğalgaz patlaması oldu! 1 kişi hayatını kaybetti Ankara Mamak’ta doğalgaz patlaması oldu! 1 kişi hayatını kaybetti

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 2022 PERSONEL ALIMI İLANI!

milli-savunma-bakanligi-2022-personel-alimi-ilani-yayinlandi-sozlu-sinav-ile-65-yeni-person (2)

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan kamu kurumlarından birisi olan Milli Savunma Bakanlığı, sınav ile personel alımı yapılacağını belirtti. Kurum bünyesinde istihdam edilecek olan yeni personellerin “uzman yardımcısı” unvanına sahip olacağını belirten Milli Savunma Bakanlığı, 65 kişilik kadro dağılımını şu şekilde yaptı:

  • Genelkurmay Başkanlığı: 25 kişi
  • Milli Savunma Bakanlığı: 40 kişi

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan yeni personel alımı ilanı aracılığı ile kurum bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan detayları belli oldu. İstihdamın sözlü sınav yolu ile yapılacağını ifade eden Milli Savunma Bakanlığı, ilgili başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından yapılan değerlendirme sonucunda adayların sınava davet edileceğini belirtti. 

Milli Savunma Bakanlığı’nın personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların başvuruları, 27 Kasım tarihine kadar bakanlığın personel temin sayfası üzerinden online olarak kabul edilecektir. Posta veya e- posta ile ya da şahsen iletilen başvurular, kurum tarafından dikkate alınmayacak ve geçersiz sayılacaktır.