Milyonlarca emeklinin gözü kulağı yeni yılda yapılacak emekli maaş zammına çevrilmişken Kasım ayında emeklilerin başka bir beklentisi ise zamlı promosyon oranları oldu. SGK, emekliler ve diğer hak sahipleri için ödenecek promosyon oranlarını yükseltilmesini ardından birçok vatandaş zamlı oranları araştırmaya başladı. 

SGK tarafından en düşük promosyon oranlarının belirlenmesinin ardından gözler ise bankalara çevrildi. Maaş müşterilerine özel verilen bu promosyonlar kapsamında bankaların sunduğu oranlar dikkat çekiyor. Bankaların Kasım ayında da emeklilere verdikleri promosyon oranlarında ciddi artışlar görülüyor. 

EN DÜŞÜK EMEKLİ PROMOSYON ORANLARI ARTRILDI!

milyonlarca-emekli-kasim-ayini-bekliyordu-sgk-zamli-promosyon-oranlari-belli-oldu-7500-lira (2)

Türkiye’deki milyonlarca emekli maaşlarına ek yüksek hangi bankadan promosyon alabileceğini araştırmaya başladı. Sosyal Güvenli Kurumu (SGK) tarafından 3 yıl için peşin olarak bankalar üzerinden ödenen promosyonlarda oranlar yükseldi. 

SGK tarafından en düşük promosyon oranlarının güncellenmesinin ardından yarışa giren pek çok banka tarafından emeklilere ödenecek promosyon miktarları da artırıldı. Bu kapsamda aylığı 3 bin 500 lira olan bir emeklinin 3.000 TL, 3 bin lira, 3.500 TL – 7.500 TL arasında olanlara 3 bin 500 TL gibi farklı oranlarda maaş tutarına göre ödemeler gerçekleştirilecek.  Bu sayede 10 bin lira maaş alan bir emeklinin, promosyon alacağı ay 15 bin lira alması mümkün hale gelecek. 

EN YÜKSEK EMEKLİ KASIM PROMOSYON ORANLARI

En yüksek emekli maaş promosyonu veren bankalar arsında Kasım ayında da Akbank ve Yapı Kredi Bankası gibi özel bankalar öne çıkmayı başarıyor. Akbank tarafından SKG emeklilerine 7.000 TL’ye varan promosyon fırsatı sunuluyor. Yapı Kredi Bankası ise emekli maaş promosyon ödemeleri kapsamında 7.500 TL’ye kadar ödeme gerçekleştiriyor. 

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

3 yıllığına ilgili bankalara emekli maaşını taşımayı taahhüt eden emekliler bu fırsatlardan yararlanabilecekler. Birçok kamu ve özel bankadan benzer oranlarda cazip emekli promosyon fırsatları sunulmaya devam ediyor.