2022 yılının sonlarına doğru gelindiği şu günlerde hem ülke gündemi hem de özel sektörün gündemi oldukça yoğunlaşmaya başladı. Yeni bir döneme giriş yapmaya hazırlanan kurumlar ve firmalar, bu senenin defterlerini kapatabilmek adına yoğun bir çalışma sürecine girdi. Bu kapsamda devlet kurumlarından yeni döneme ilişkin personel alımı ilanları gelmeye devam ederken özel sektörlerden de mevcut kampanyalarına ilişkin sene sonu bilgilendirmeleri gelmeye başladı. 

Senenin son virajına girilmiş olduğu şu günlerde milyonlarca tüketiciyi yakından ilgilendiren bir uyarı yayınlayan yetkililer, bankacılık sektörünün kart ürünlerini ve diğer firmaların kart ürünlerini kullanan vatandaşlar için önemli bilgilendirmeler yaptı. Bu kapsamda hesapların sıfırlanabileceğine dikkat çeken uzmanlar, milyonlarca vatandaşı hesaplarını kontrol etmeye davet etti. 

Bankaların sene içerisinde düzenlemiş oldukları kart kampanyaları kapsamında hak edilmiş olan para puanlar için hesapların kontrol edilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, aynı kontrolün sıklık ile marketlerden verilen indirim kartları için de yapılması gerektiğine dikkat çekti. Yetkililer 31 Aralık 2022 tarihine dikkat çekerek konuya ilişkin detayları paylaştı. 

Ayçiçek yağı fiyatları düşüyor! Kaçırmayın Ayçiçek yağı fiyatları düşüyor! Kaçırmayın

ALIŞVERİŞ NOKTALARINDAN KAZANILAN PUANLARI HARCAYIN!

milyonlarca-kart-kullanicisinin-dikkatine-31-aralikta-hesaplariniz-sifirlanacak

Özellikle zincir marketler mevcut müşterileri için çeşitli kart hizmetleri sunmaktalardır. İlgili kartların sisteme kaydedilmesi sonucunda kart aracılığı ile yapılan harcamalara, puan hediyesi tanımlanmaktadır. Zaman içerisinde biriken puanlar, ilerleyen günlerde yapılacak olan alışverişlerde para niteliği taşımaktadır. Bu kapsamda tüketicileri uyaran yetkililer, birçok firma tarafından tanımlanan para puanların, 31 Aralık tarihine kadar kullanılması gerektiğini ifade etti. Aksi takdirde hesapların sıfırlanarak hediye para puanların kurum bünyesine aktarılacağını belirten yetkililer, senenin son indirimlerinden yararlanılması gerektiğini bildirdi.

BANKALARIN MOBİL UYGULAMALARINI SIK SIK KONTROL EDİN!

Söz konusu para puan hizmetinin bankaların kart ürünlerinde de geçerli olduğunu ifade eden yetkililer, kampanyalar kapsamında kazanılmış olan para puanların son geçerlilik tarihlerini öğrenebilmek amacı ile ilgili bankanın mobil uygulamasından gerekli kontrollerin yapılması gerektiğini belirtti.