Gaziantep'in Karkamış ilçesini savaş alanına çeviren bir terör saldırısı gerçekleşti. Terör saldırısında hayatının ve mesleğinin henüz başında olan 22 yaşında bir öğretmen ve 5 yaşında bir minik yavrumuz şehit oldu. Hem Gaziantep hem de tüm Türkiye şehit Hasan'ın minik bededeni toprağa verilirken gözyaşalarına boğuldu.

Gaziantep'te terör örgütü acımasız yüzünü bir kez daha gösterdi. Roket atar ve havan topu gibi ağır silahlarla düzenlenen saldırıda 22 yaşında bir öğretmen ve 5 yaşındaki minik hasan can verdi. Güvenlik güçlerimiz derhal saldırının yaşandığı bölgeye intikal ederek hain teröristlere misliyle yanıt verse de yitip giden canlar tüm ülkenin yüreğini yaktı. 

Saldırıda şehit düşen minik Hasan'ın masum bedeni düzenlenen cenaze töreniyle toprağa veridi. Minik Hasan'ın ardından başta ennesi olmak üzere tüm Türkiye'nin akıttığı gözyaşları adeta sel oldu. Annesinin ağıtları yürek dağlarken, cenaze törenine katılanlar da minik Hasan'ın ardından hüzne boğuldu. 

Teröristlerin saldırısında can veren Hasan'ın cenaze törenine yakınlarıyla birlikte siyasi isimler de katıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin önde gelen isimlerinden olan Eski Aile ve Sosyal Politikalar bakanı ve Gaziantep'in ilk kadın belediye başkanı olan Fatma Şahin de şehit Hasan'ın ailesini cenazede yalnız bırakmadı. 

Fatma Şahin cenaze töreninde minik Hasan'ın annesini bir an olsun yalnız bırakmadı. 5 yaşındaki yavrusunu terör saldırısına kurban veren acılı anneye elini tutarak destek vermeye çalışan Fatma Şahin, kendisi da bir süre sonra gözyaşlarını tutamadı. Kameralara yansıyan görüntülerde acılı anneye destek olmaya çalışan Başkan Şahin, bir süre sonra dayanamadı ve adeta hüngür hüngür ağladı.

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Bu anları resmi sosyal medya hesabından da paylaşan Şahin, teröre lanet okumayı da ihmal etmedi. Acımasızca 5 yaşındaki bir çocuğun canını almaktan çekinmeyen terör örgütünü "hain ve kalleş" olarak tanımlayan Şahin, "Allah'ım, sen yavrumuzu mükafatların en güzeli ile karşıla. Ailesine sabır lütfet" sözleriyle de taziye dileklerini iletti.

Başkan Şahin ayrıca paylaşımında acılı aileyi teselli etmenin ne kadar zor olduğunu anlatmak için ise "Yaratan böylesin vermesin başa, Zor geliyor, zor geliyor gardaşım…" sözlerini kullandı.