Dijital yayın platformlarının yükselişe, televizyonun düşüşe geçtiği şu günlerde, vatandaşların vazgeçilmez aktivitesi olan film geceleri için ödemesi gereken rakamlar, her geçen gün katlanarak artmaya başladı. Yeni yılla birlikte zamlanan dijital yayın platformlarına her geçen gün bir yenisi daha eklenirken; Disney+’tan sonra bir zam haberi de Netflix’ten geldi.

Bilindiği üzere haziran aylarında Türkiye pazarına açılan Disney+ isimli dijital yayın platformu, 2023 yılının hemen öncesinde fiyatlarına zam yapmış ve neredeyse yüzde 50 daha pahalı abonelik satmaya başlamıştı. Disney+’a gelen zamdan sonra Exxen de bir zam haberi vermişti. Bu kez zam haberini veren Merkezi Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kaliforniya’da bulunan popüler dijital platformu Netflix oldu. 2023 yılı zammını yapan Netflix, yeni yılda fiyatlarını açıkladı.

EN UYGUN ABONELİK 63,99 TL’YE ÇIKTI

netflix-aboneliklerine-dudak-ucuklatacak-zam-geldi (2)

Kullanıcılarına; temel plan, standart plan ve özel plan olmak üzere üç ayrı paket sunan Netflix, Türkiye abonelik ücretlerine zam yaptı. Her abonelik paketinin fiyatını değiştiren Netflix, en uygun abonelik sistemi olan temel plan fiyatını 45,99 TL’den 63,99 TL’ye çıkardı. Netflix’in en pahalı aboneliği ise dudak uçuklatacak rakamlara ulaştı.

Sadece temel plan fiyatına zam yapmayan Netflix, standart plan ücretini de artırdı. Bu planın fiyatını 69,99 TL’den 97,99 TL’ye çıkaran Netflix, özel plan ücretini ise 93,99 TL’den 130,99 TL’ye yükselttiğini duyurdu. Bu kararın ardından ise Netflix’te üyelik paketini değiştirmek ya da iptal ettirmek isteyenlerin sayısı arttı.

ÜYELİK DEĞİŞİKLİĞİ YA DA İPTALİ İÇİN AÇIKLAMA

Tüm dünya merak ediyordu, Foxconn iPhone’un neden Androidlerden daha kaliteli olduğunu açıkladı! Tüm dünya merak ediyordu, Foxconn iPhone’un neden Androidlerden daha kaliteli olduğunu açıkladı!

Netflix’in zamlanan fiyatları sonrası dijital platformun kullanıcıları; “Netflix üyeliğimi nasıl iptal ettirebilirim?” ve “Netflix üyelik planımı nasıl değiştirebilirim?” gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Bu konuda sitesinde bir bilgilendirme bulunduran Netflix, işlemlerin ‘Hesap’ sekmesi altından kolaylıkla yapılmasına izin veriyor.

Hesap sekmesi altında bulunan ‘Plan Ayrıntıları’ sekmesinden plan değişikliğine izin veren Netflix, aynı zamanda dileyen kullanıcılarının bir tıkla üyeliğini sonlandırmasına da izin veriyor. Bunun için de ‘Hesap’ sekmesini kullanmak gerekiyor.