Milyarlarca yıl önce oluşmuş olan Dünya’nın ne kadar daha ömrü kaldığı sıklık ile bilim insanlarının araştırmalarına konu olmaya devam ediyor. Kimi bilim insanlarına göre 4 kimi bilim insanlarına göre ise 5 milyar yıl kadar ömrü kalan Dünya gezegeninin, her geçen gün farklı sorunlar ile karşı karşıya kalacağı ileri sürülmeye devam ederken Dünya dışında bir yerde yaşamın söz konusu olup olmayacağı da merak ediliyor. 

Senelerdir Dünya dışında bir yerde yaşamanın mümkün olup olmadığını öğrenmek adına Mars’a keşif araçları gönderen, Ay’da çalışmalar yapan ve tüm galaksiyi yakından takip eden NASA, teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu konuya ilişkin büyük adımlar atmaya başladı. Görüntüleri kamuoyu ile paylaşan ve uzay araçlarına ilişkin geniş kapsamda çalışmalar yürüten NASA, ilerleyen zamanlarda da hem Ay’a hem de Mars’a astronot göndermek istediğini belirtti.

NASA’nın önce Ay’a sonra da Mars’a astronot gönderme isteğinin o alanlarda yaşanıp yaşanamayacağını tespit etmek amacı ile ortaya çıktığı bilinirken yeni bir haber daha geldi. Araştırma merkezinden gelen yeni habere göre araştırmacıların Mars’ta yaşam adına yeni bir çalışma üzerinde yoğunlaştıkları bilgisi kaydedildi. 

RÜZGAR ENERJİSİ HAYATTA KALMAYI SAĞLAYACAK!

nihayet-olacak-nasa-duyurdu-marsta-yasamanin-yolu-bulundu

NASA’dan gelen son haberlere göre merkez araştırmacılarının önemli bir fikir üzerinde çalıştıkları öğrenildi. NASA araştırmacılarının, önümüzdeki yıllarda Mars’a gönderilmeleri planlanan astronotların rüzgar enerjisi sayesinde hayatta kalabileceklerini düşündükleri bilgisi kaydedildi. NASA’nın Kaliforniya’da bulunan Ames Araştırma Merkezi araştırmacıları, Mars rüzgarını kullanan türbinlerin, insanlara güç sağlayacağını bildirdi.

BİLİMSEL AÇIKLAMA GELDİ!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı! Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı!

Doktora sonrasında NASA’da araştırmacı olan Victoria Hartwick’in önderliğinde çalışmalarını yürüten ekibin, küresel iklim modellerini de incelediği öğrenildi. Mars’ta yaşamın mümkün olup olmadığına ilişkin yürütülen çalışmalar bilim dünyasını heyecanlandırırken konuya ilişkin yeni açıklamalar da geldi. Araştırmacılar tarafından hazırlanan makalede, şu ifadeler yer aldı: “İnsanların inmeleri için önerilmiş olan bazı noktalarda bulunan rüzgar hızının Güneş ve nükleer enerjiye tamamlayıcı olabilecek bir kaynak kadar değerlendirilebileceğini gördük.”