Son zamanlarda bankacılık sektörünün yakından takip edilen kampanyalarından biri olan nakit desteği kampanyası kapsamında pek çok banka ihtiyaç kredisi veya taksitli nakit avans desteğinin faizlerini düşürdü. O bankalardan biri olan Türkiye İş Bankası, sadece faiz indirimine gitmekle kalmadı, aynı zamanda ihtiyaç kredisinin geri ödemelerini kolaylaştırıcı hamleleri yaptığını da arka arkaya duyurdu.

Aralık ayı itibariyle yeni yıl kredilerini indirimli bir şekilde sağlamaya başlamış olan Türkiye İş Bankası, bu kampanyasını 2023 yılının ocak ayında da devam ettirme kararı aldığını duyurdu. Kampanya kapsamında ihtiyaç kredisi faiz oranını yüzde 0,1 puan düşürmüş olan Türkiye İş Bankası, güncel faiz oranlarını da kampanya kapsamında gerçekleştirdiği duyuru içerisinden açıkladı.

TÜRKİYE İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ VADELERİ UZUN

o-banka-gemileri-yakti-100-bin-tllik-nakit-destegi-icin-dugmeye-basti

Halkbank’tan Devlet Destekli Konut Kredisi! Halkbank’tan Devlet Destekli Konut Kredisi!

İhtiyaç kredilerini her türlü bireysel giderin finansmanı için kullandırtan Türkiye İş Bankası, çekilecek olan kredi tutarına göre değişmekle birlikte, bu tür kredilerin maksimum vade süresini 36 ay olarak bildirdi. Türkiye İş Bankası’nın yazılı olarak gerçekleştirdiği kredi kampanyası açıklaması içerisinde vadeye ilişkin şu ibareler yer aldı:

“Kredi tutarı 100.000 TL üzerinde olan krediler için vade 12 ay ile, 50.000 TL – 100.000 TL’ye kadar (100.000 TL dahil) olan krediler için vade 24 ay ile sınırlı olup 50.000 TL ve altındaki kredilerde azami 36 ay olarak uygulanmaktadır.”

TÜRKİYE İŞ BANKASI, İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞÜK

Devam eden indirimli faizli ihtiyaç kredisi kapsamında geri ödemeleri kolaylaştıran Türkiye İş Bankası, ödeme erteleme avantajını devreye soktu. Aynı zamanda sabit taksitler ile ödeme yapılabileceği gibi kişiye özel ödeme planları da sunan Türkiye İş Bankası, ödemelerde esnemeye gittiğini duyurdu. Öte yandan Türkiye İş Bankası’nın asıl avantajı düşük faizler oldu.

İhtiyaç kredilerinde daha önce yüzde 2,05’ten işlem yapan Türkiye İş Bankası, bu ay itibariyle faiz oranını yüzde 0,1 oranında düşürdü. Yani, Türkiye İş Bankası’nda ocak ayı itibariyle sigortalı ihtiyaç kredisi paketleri yüzde 1,95’ten başlıyor.