Belirli yaşın üzerinde olan vatandaşların ulaşım hizmetlerinden çok daha avantajlı şekilde yararlanmaları için yeni bir hizmet başlatılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında farklı şehirlerde de ulaşım tek bir kart ile sağlanabilecek. 

TÜRKİYE KART İLE ULAŞIMDA KESİNTİSİZ HİZMET SAĞLANACAK!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaşlı vatandaşların rahatça yolculuk yapabilmesini sağlayacak yeni bir proje hayata geçirilmesi hedefleniyor. ‘’Herkes İçin Erişilebilir Ulaşım’’ sloganı ile hazırlanan proje hakkında Stratejik Geliştirme Başkanı Yunus Emre Ayözen önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kart projesi kapsamında özel halk otobüslerinin desteklemesi adına önemli bir etken olacağını ifade eden Ayözen, bu kapsamda verilecek ek ücret ve teşvikin de biniş başına sağlanacağını aktardı. Yaşlı ve engelli bireylerin sosyal yaşama katılmalarını artırmak için PTTKart’la entegre bir uygulama hazırlanacak. Bu kapsamda ilgili kişilerin farklı şehirlere gittiğinde ulaşım kartı almadan seyahat etmelerinin tek bir kartla mümkün olacağı aktarıldı. 

Ayçiçek yağı fiyatları düşüyor! Kaçırmayın Ayçiçek yağı fiyatları düşüyor! Kaçırmayın

ALZHEİMER HASTALARI İÇİN AKILLI BİLEKLİK UYGULAMASI!

o-kisilere-ulasimda-buyuk-kolaylik-saglanacak-turkiye-kart-ile-her-ilde-ulasim-hizmetleri-i (2)

Türkiye Kart ile ulaşımda yaşlı vatandaşlar için sağlanacak kolaylığın yanı sıra ayrıca demans hastaları için de farklı bir uygulamanın hayata geçirileceği öğrenildi. Yeni bir uygulama üzerinde çalışıldığını ifade eden Ayözen, Alzheimer gibi rahatsızlıkları olanların mobil uygulama ve çağrı merkeziyle entegre bir akıllı bileklik ve kart uygulamasından faydalanabilecekleri aktarıldı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte planlanan yeni projeler kapsamında yaşlıların farklı illerde tek kart ile ulaşım hizmetlerinden yararlanması ve demans hastaları için akıllı bileklik uygulamasının kısa süre içinde uygulamaya geçeceği ifade ediliyor. Çalışma kapsamında Konya ilinin ise pilot il olarak seçildiği aktarıldı. Özellikle yaşlıların sosyal ve ekonomik hayata katılımları açısından söz konusu uygulamaların birçok kesim tarafından olumlu karşılandığı ifade ediliyor.