Otomobil fiyatlarında yaşanan artış sonrasında kamu banakları da uygun taşıt kredisi desteklerini duyurmaya başladı. Aylık düşük taksit oranları ile 3 ay ertelemeli olarak vatandaşların ister sıfır km ister ikinci el araç almaları sağlanacak. Halkbank’ın avantajlı taşı kredisi kampanyası ile vatandaşların rahat bir ödeme imkanı ile araç alması hedefleniyor. 

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

Sıfır ve ikinci el araç piyasalarında görülen fiyat artışları sonrasında uygun finansman desteklerini araştıran birçok kişi için 3 aya kadar erteleme olanakları ile kredi sağlanacak. Uygun faiz oranları ve 48 aya kadar vade seçenekleri ile kredi kullanılabilecek. 

7 YAŞINA KADAR İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİ!

odemeler-3-ay-sonra-baslayacak-3251-lira-taksitle-arac-sahibi-olabilirsiniz-kamu-bankasinda (2)

Halkbank’ın Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyası kapsamında sıfır km araçların yanı sıra 7 yaşına kadar olan ikinci el araçlarda da en uygun kredi fırsatları sağlanıyor. İkinci el araçlarda da geçerli olmak üzere 3 aya kadar erteleme olanakları ve uygun geri ödeme seçenekleri sunulacak. Yüzde 1,61’den başlayan faiz oranları ile kredi kullandırılacak. 

48 aya kadar vade seçeneklerine yer verilen kredi kapsamında aylık düşük taksit oranları uygulanıyor. Buna göre 100.000 TL Halkbank ikinci el taşıt kredisi hesaplamasına göre aylık 3.268 TL taksit oranları geçerli olacak. 

3 AY ERTELEMELİ TAŞIT KREDİSİ

3 ay erteleme seçeneklerine sahip taşıt kredisi ile vatandaşların kredi geri ödemelerine 3 ay sonra başlamaları sağlanacak. İster ikinci el ister sıfır km olsun fark etmeksizin Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında ödemeler 3 ay sonra yapıla bilecek. 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında 0 km araçlar için yüzde 1,59’dan başlayan faiz oranları uygulanıyor. 2. el taşıt kredisinde ise yüzde 1,61’den başlayan faiz oranları uygulanacak. 100.000 TL taşıt kredisi için sıfır km araçlarda geçerli olmak üzere 48 ay vade seçeneğinde aylık taksit oranları ise 3.251 TL olarak hesaplandı.