Akıllara durgunluk veren olay Karaman'da meydana geldi. Polis ekipleri ardı arkası kesilmeyen saldırı ihbarları üzerine harekete geçti. Özellikle akşam saatlerinde ortada hiç bir şey yokken saldırıya uğradığını iddia eden kadınların şikayeti üzerine incelenen güvenlik kameralarında dehşet veren bir olay görüldü. Bir adamın rastgele kadınlara odunla saldırdığı tespit edildi. Yakalanan o saldırgan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Son zamanlarda polis oldukça ilginç ihbarlar almaya başladı. Özellikle havanın karanlık olduğu saatlerde gerçekleşiği iddia edilen olaylarda, kadınlar hiç beklemedikleri bir anda başlarına odunla vurulduğu yönünde polise şikayette bulundu. İhbarların sayısı hayli artınca savcılık olaya müdahil olarak konuya ilişkin soruşturma başlatıldı. 

Polis ekipleri, ihbarda bulunan kadınların verdikleri adrese yakın yerlerde bulunan kameraların görüntüleri topladı. Binlerce saatlik görüntü elde eden polis ekipleri, yürüttükleri titiz çalışma neticesinde ihbarların gerçek olduğunu ve saldırıya uğrayan onlarca kadının varlığını tespit etti. 

Polise şikayette bulunan ve bulunmayan onlarca kadın, akşam saatlerinde bir kişi tarafından saldırıya uğramış ve çoğunlukla başlarına aldıkları darbe neticesinde hastanelik olmuştu. Polis ekipleri savcılık talimatıyla başlatılan çalışma neticesinde saldırganın kimliğini tespit etti. Odunla sokakta yalnız yürüyen kadınlara saldıran o adam kısa süre içinde yakalandı.

Kadınları hedef alarak odunla başlarına vurmak suretiyle yaralayan o adamın sorgusunda bir fabrikada işçi olarak çalıştğı tespit edildi. Polis ekiplerinin derinleştirdiği soruşturma neticesinde saldırganın psikolojik sorunları olduğu bilgisine ulaşıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan o saldırgan adliyeye sevk edildi. Adliyede nöbetçi hakim karşısına çıkarılan odunlu saldırgan, psikolojik sorunları olsa da onlarca masum kadını yaraladığı için, "kasten yaralama" suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Sokakta yürümekten başka suçları bulunmayan kadınların canına kasteden o saldırganın yargılanmasına devam edilecek. Psikolojik sorunları nedeniyle bu davranışta bulunduğu iddia edilen o şahıs, tutuklu olarak yargılanacak.