Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

Giderek ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında nakde olan ihtiyaçları artan ve geçim derdi daha da çok büyüyen dar gelirli vatandaşlar, devlet kurumlarını yakın takibe aldı. Hali hazırda zorlu ekonomik şartlara karşı mücadele verirken bir de çocuk okutmaya çalışan vatandaşlar, eğitim hakkının maddi kısmının halledilebilmesi amacı ile araştırmalar yapmaya başladı. 

Mağduriyet yaşadıkları alanlar konusunda devletten nakdi çözümler bekleyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Birçok farklı kategori altında sosyal yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu kez de ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için destek vereceğini bildirdi. Bu kapsamda mevcut modeli Sosyal ve Ekonomik Destek kategorisi altında Evden İş Fikirlerim adlı bir başlığı daha hizmete sunan bakanlık, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN YENİ DESTEK PROGRAMI!

ogrencilerin-dikkatine-aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapana (2)

Sosyal ve Ekonomik Destek modeli kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere belirli bir dönem dahilinde nakit desteği veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hane başına verilen bu destekten farklı bir şekilde yararlanılabileceğini bildirdi. Okurken para kazanmak da isteyen öğrenciler için evden çalışabilecekleri işler tanımlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek için belirlenmiş olan güncel tutarı bin 611 TL olarak açıkladı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SED başlığı altında hizmete sunmuş olduğu bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların, ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlamaları gerektiğini bildirdi. Ayrıca hanedeki kişi sayısını da dikkate alacağını ifade eden bakanlık, ödemelerin direkt olarak PTT’den yapılacağını ifade etti. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI EVDEN İŞ FİKİRLERİM PROGRAMI BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1611 TL’lik Evden İş Fikirlerim yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin, e- devlet sistemi üzerinden online olarak program başvurusunda bulunabileceklerini ifade etti. Bakanlık, destek almaya hak kazanan ailelerin gelir durumlarının 3 ayda bir kontrol edileceğini de belirtti.