Geride bırakmış olduğumuz yılın sonlarına doğru gelişen olumsuz ekonomik faktörler, her sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de maliyetlerin artmasına sebep oldu. Gündelik hayat akışı içerisinde alınan hizmetlerin ve hizmet ürünlerinin artan fiyatları karşısında bütçe kontrolü yapmakta zorlanan vatandaşlar, bir de eğitim alanında duyurulan fahiş fiyatlardan sonra çocuklarının masraflarını karşılamak konusunda iyice dara düştü. 

Sene başından bu yana arka arkaya gelen zam duyurularının ardından bütçeleri nerede ise sıfırlanan vatandaşlar, çocuklarının eğitim masrafları sebebi ile geride kalmalarını istemedikleri için bütçe desteğine ihtiyaç duymaya başladı. Bu noktada devreye giren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocukları için yeni bir eğitim desteği modelinin geliştirildiğini ve söz konusu model kapsamında ödemelerin hesaplara aktarılmaya başlandığını belirtti. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN EĞİTİM DESTEĞİ!

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

ogrencilerin-dikkatine-bakan-derya-yanik-resmen-duyurdu-1611-tl-tutarinda-egitim-destegi-ve (2)

Senelerdir ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri ve mağduriyet yaşayan diğer vatandaşlar için birbirinden farklı kategoriler altında sosyal yardım modelleri geliştiren kamu kurumlarından olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son dönemlerde gelişen olumsuz ekonomik faktörler karşısında da elini taşın altına koydu. Hizmet kapsamını genişleten ve mağduriyet yaşanan alanlara ilişkin yeni yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni bir duyuru daha yayınlayarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına, eğitim desteği verileceğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyurulmuş olan eğitim desteği modeline göre ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde eğitim gören çocukları için 1611 TL tutarında karşılıksız destek ödemesinin yapılacağı bilgisi kaydedildi. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI EĞİTİM YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Bakanlık tarafından verilen 1611 TL’lik eğitim desteğinden yararlanmak için e- devlet sistemi üzerinden online olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Söz konusu başvurunun onaylanmasının ardından ödemeler PTT şubelerinden alınabilmektedir.