Yeni dönemin en büyük problemlerinden birisi olarak değerlendirilen ve yalnızca ülkemizin değil diğer dünya ülkelerinin de çetin bir mücadele içerisinde olduğu yüksek enflasyon, birçok alanda fiyat stratejilerinin değişmesine sebebiyet verdi. Yüksek enflasyon sebebi ile kısa süre içerisinde 2 hatta 3 katına göre değişiklik gösteren kalemlerin başında otomobil fiyatları geldi. 

Artan yedek parça maliyetlerine 2022 yılının başı itibari ile etkisi artan çip krizinin eklenmesi, benzinli ve dizel araçların yüksek fiyatlardan satışa sunulmasına sebep oldu. Hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç modellerine direkt olarak yansıyan yüksek oranlı zamlara bir de yükselen akaryakıt fiyatlarının eşlik etmesi hem üretici firmaları hem de tüketicileri elektrikli otomobil modellerine yönlendirdi. 

Elektrikli otomobillerin içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerine göre daha düşük maliyetlere sebep olması, elektrikli otomobil sahibi olmanın uzun vadede çok daha mantıklı bir karar olarak değerlendirilmesini sağladı. Bu kapsamda 29 Ekim tarihinde seri üretimine başlanmış olan yerli otomobil Togg elektrikli otomobil sahibi olmayı planlayan tüketiciler tarafından sabırsızlık ile beklenirken Togg öncesinde Opel’den bir haber geldi. 

OPEL’DEN YENİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL TANITIMI!

opelden-yerli-otomobil-togg-oncesi-ucuz-elektrikli-otomobil-satisi-elektrikli-corsa-satisi-

Instagram’da şaşırtacak yenilikler için hazırlıklar başladı! Instagram’da şaşırtacak yenilikler için hazırlıklar başladı!

2028 yılına kadar tamamen elektrikli otomobil üreticisi bir firma olarak faaliyetlerine devam etme hedefi bulunan Opel, yeni Corsa- e’yi Türkiye’de satışa sundu. 30 dakikada yüzde 80’lik şarj dolumuna ulaşan ve tek şarjda 350 kilometre yol alabilen elektrikli Corsa, sektörde büyük yankı uyandırdı. 

OPEL ELEKTRİKLİ CORSA’NIN TÜRKİYE SATIŞ FİYATINI AÇIKLADI!

Opel’in ürün gamına yeni eklemiş olduğu Corsa’nın elektrikli modeli, tüketicilerden ve diğer sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördü. Yerli otomobil Togg’un piyasaya çıkmasından hemen önce dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan Corsa- e’nin Türkiye satış fiyatı da açıklandı. Yapılan açıklamalara göre aralık ayı itibari ile sınırlı sayıda ön satışa açılan Corsa- e, 839 bin 900 TL’den başlayan fiyatlar ile alıcılarını bekliyor.