LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor - İyi bir üniversitede öğrenim görerek meslek edinmek isteyen öğrencilerin üniversite sınavı macerası Mart ayında yapılan başvuru süreci ile başlamıştı. 

Öğrenciler 18 Haziran 2023 tarihinde sınava girmiş, sınav sonuçları 20 Temmuz tarihinde açıklanmış, 19 Ağustos 2023 tarihinde ise sonuçlar açıklanmıştı. YKS tercih sonuçlarının da ilan edilmesi ile öğrencilerin üniversite kayıt telaşı başlarken veliler ve öğrenciler rekor kıran kiralık ev fiyatları ile mağdur olmaya başladı. 

ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNU! KİRALIK EV FİYATLARI CEPLERİ YAKTI

İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu yükselen kiralık ev fiyatları nedeni ile öğrencilerin bütçelerine göre ev bulmakta zorlandıklarını belirterek "Bugün öğrencilerimiz özellikle Buca bölgesine geldiklerinde, 10 ile 15 bin lira arasında ful eşyalı kiralık daireler olduğunu görecekler. 8 bin lira ile 10 bin lira arasında da kiralık daireler var. Öğrenciler acilen kiralık arayışına girdiği için tabii ki panikliyorlar. Öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde boş daireler bulunamayınca fiyatlar tabii ki yükseliyor" şeklinde konuştu.

Aileleri dolandırıcılara karşı uyaran Güleroğlu "Herkes panik halinde bir an önce ev tutmaya çalışıyor. İnternet üzerinden ev arayışları oluyor. Evleri gördüklerinde kaparoyu verdim evi tuttum diye düşünmesinler. Eğer kaparo verecekse de öncelikle emlakçının; Emlakçılar Odasına ve Ticaret Odasına kaydı var mı, ayrıca da Ticaret Bakanlığı'nda yetki belgesi var mı bu konuyu iyice araştırmaları gerektiğini söylüyorum" diyerek şahsen gelip ev kiralama imkanı bulunmayan kişilerin de mutlaka belirtilen kriterlere dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.