2023 yılının getirdiği zamlar arasında otomobil zamları da yer aldı. Son olarak kasım ayında gerçekleştirilen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrah dilimi düzenlemesi ile fiyatları düşmüş olan otomobiller, yeni yılda yüzde 10’a varan zam aldı ve eski fiyatlarını çoktan aştı. Bu nedenle 2023 yılının ilk ayı taşıt kredisine olan ilgide de artış yaşanmaya başladı. 

Sadece taşıt kredisinde değil, pek çok bankacılık hizmetinde bir katılım bankası olması nedeniyle avantajlı hizmetler sunan Türkiye Finans Katılım Bankası, 2023 yılına kredi faiz oranları indirimi ile girdi. Yeni yılda uygun faizli taşıt ve ihtiyaç kredisi vermeye başlamış olan Türkiye Finans Katılım Bankası, güncel taşıt kredisi faiz oranını geçtiğimiz günlerde açıkladı. 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI’NDA TAŞIT KREDİSİ AVANTAJLARI ÇOK

otomobil-alacaklar-icin-o-bankada-tasit-kredisi-faiz-oranlari-dustu

Taşıt kredisinde sağladığı avantajları her geçen gün artırmaya başlamış olan Türkiye Finans Katılım Bankası, son olarak taşıt kredisi vade sürelerinde esnemeye gitti. 48 aya varan vadeler sağlayan Türkiye Finans Katılım Bankası, bu vadelerde esnek planlamalar ile geri ödemeleri kolaylaştırdı. 

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

Vade süresinin alınacak olan sıfır ya da ikinci el aracın değerine göre değişeceğini hatırlatan Türkiye Finans Katılım Bankası, 12 aydan 48 aya kadar azami vade oranında değişiklik olabileceğinin altını çizdi. Buna ek olarak dönemsel bazda ilk üç aylık ödemeyi ertelemeye de izin veren Türkiye Finans Katılım Bankası, güncel faiz oranları ile de müşterilerini şaşırtmayı başardı.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI’NDA TAŞIT KREDİSİ FAİZİ DÜŞÜK

Bu ay itibariyle ortalaması yüzde 2,50’u aşmış olan taşıt kredisi paketlerinde indirimli faiz oranı sağlayan Türkiye Finans Katılım Bankası, ihtiyaca uygun olacak çok sayıda kredi paketi hazırladı. Bu kredi paketlerinin sigortalı ve sigortasız kullanımına izin veren Türkiye Finans Katılım Bankası, ikinci el ya da sıfır olması fark etmeksizin sigortalı taşıt kredisi kullanımında indirimli faiz oranı sunacağını bildirdi.

Hem sıfır hem de ikinci el araçların kredileri için sigortalı kredi kullanımlarında faiz indirimi sunan Türkiye Finans Katılım Bankası, 12 ve 24 ay vadeli taşıt kredilerinde başlangıç faizini yüzde 1,87 olarak belirledi. 36 ay ve 48 ay için farklı bir başlangıç faizi veren Türkiye Finans Katılım Bankası, bu oranı ise yüzde 1,89 olarak açıkladı.