Araç fiyatlarının hem çip krizi hem yedek parça maliyeti hem de ülkelerin sıfır karbon hedefleri sebebi ile fahiş rakamlara ulaşması, yeni dönemin en büyük problemlerinden birisi haline dönüştü. Yalnızca otomotiv sektörü adına değil ülke ekonomisine bu alandan giren katkı adına da olumsuz gelişmelerin yaşanmasına sebep olan bu durum, yeni dönemde kendi bütçeleri çerçevesinde araç sahibi olmanın hayalini kuran tüketicileri de derinden etkiledi.

Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi! Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi!

Son dönemlerde piyasada 400 bin TL’nin altında satılık araç bulamayan tüketiciler araç sahibi olma planlarını bir başka bahara ertelemek durumunda kalırken hükümete de ÖTV indirimi konusunda baskı yapmaya başladı. Benzer bir baskının daha şiddetlisini yapan sektör temsilcileri, pazarda araç fiyatlarını sormak için dahi tüketiciye rastlayamadıklarını ve bu durumun günden güne büyüyen bir problem haline dönüştüğünü belirtti. 

ÖTV indirimi beklentileri her geçen gün artarken geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yeni bir karar yayınlandı. Doğrudan bir ÖTV indirimi kararı almayan hükümet yetkilileri ÖTV matrah düzenlemesi yaparak araç fiyatlarında dolaylı olarak indirime gidilmesini sağladı.

Resmi Gazete’de yayınlanmış olan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından firmalardan arka arkaya indirim haberleri gelmeye başladı. Düzenleme ile birlikte bazı modellerinin satış fiyatlarına indirimler yansıtan üretici firmalar, araç sahibi olmanın hayalini kuran tüketiciler tarafından yakın takip altına alındı. Son olarak Toyota’dan da bir indirim haberi geldi. Firma, yeni fiyatlarını kamuoyu ile paylaştı.   

YARIS’TE İNDİRİM, DİĞERLERİNDE ZAM!

otv-duzenlemesi-toyotaya-da-yaradi-fiyatlar-58-bin-tl-geriledi-guncel-toyota-fiyatlari-acik (2)

Resmi Gazete’de yayınlanmış olan ÖTV matrah düzenlemesinin ardından fiyatlarını güncellemeye giden Toyota, Yaris modelinin 1.0 Vision paketine tam olarak 58 bin TL’lik bir indirim uyguladı. Bu karar tüketicilerin yüzlerini bir nebze olsun güldürürken firmadan diğer araç modellerine ilişkin zam kararının geldiği ortaya çıktı.

TOYOTA YARIS GÜNCEL FİYATLAR 

Güncellenen Toyota Yaris fiyatları şu şekilde açıklandı:

  • 1.0 Vision: 459.750 TL
  • 1.5 Flame Multidrive S: 672.100 TL
  • 1.5 Dream Multidrive S: 623.250 TL