2020 yılının başı itibari ile tüm dünya ülkelerine yayılan koronavirüs salgını, birçok alanda üretimin durmasına sebep oldu. Bu durum maliyetleri de arttırırken ürünlere yüksek oranlarda zamların yansımasına yol açtı. Zam döngüsünden etkilenen sektörlerin başında ise otomotiv sektörü geldi. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, büyük bir çip krizinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu durum yedek parça tedariğinde büyük bir sorunun oluşmasına yol açarken araç fiyatlarının da arka arkaya zamlar almasına sebebiyet verdi. Ek olarak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde döviz kurlarında ve altın fiyatlarında yükselen grafiklerin ortaya çıkmış olması, yedek parça maliyetlerini daha da arttırırken hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlara yeni zamların yansımasına yol açtı. 

Otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen olumsuz gelişmelerin yaşanması, piyasada 400 bin TL’nin altında satılık araca rastlanılmamasına sebep oldu. Bu durum başta tüketicileri olmak üzere sektör ile bağlantılı olan herkesi derinden etkiledi. Hükümet yetkililerinden konuya ilişkin bir adım bekleyen ve bu sebep ile de sıklık ile ÖTV indirimi konusunu gündeme getiren tüketicilerin ve sektör temsilcilerinin, geçtiğimiz hafta gelen açıklamalar ile bir nebze olsun güldü. 

ÖTV indirimi yapılmayacağını ancak ÖTV matrahlarının düzenleneceğini böylelikle fiyatların aşağı çekileceğini belirten yetkililer, piyasaları hareketlendirdi. Beklenen karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararın ardından araç fiyatlarında nasıl bir değişiklik yapılacağı merak edilirken ilk adım Renault’tan geldi. Üretici firma, kasım ayı boyunca yararlanılabilecek olan indirim kampanyasını duyurdu. 

RENAUL’TAN 72 BİN TL’LİK İNDİRİM DUYURUSU!

Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi! Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi!

otv-indirimi-renaulta-da-ugradi-yeni-tailant-72-bin-tllik-indirim-ile-satisa-cikti

ÖTV matrah düzenlemesinin ardından resmi internet sayfasından yeni bir duyuru paylaşan Renault, 2022 Taliant araç modeline 72 bin TL’lik indirimin yansıdığını açıkladı. Üretici firma, araç fiyatlarının 363 bin 900 TL’ye kadar gerilediğini belirtti. 

RENAULT TALIANT KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

ÖTV indirimli 2022 model Taliant araca sahip olabilmek için en yakın yetkili Renault bayisine şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.