Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi! Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi!

Türkiye’de otomobil fiyatlarında yaşanan artış sonrasında otomotiv piyasaları durgun seyretmeye devam ediyor. Araç sahibi olmak isteye pek çok kişi ise otomobil kampanyalarını ve kredi olanaklarını takip etmeye başladı. Toyota ekim ayında duyurduğu fırsatları ile listenin ilk sırasında kendine yer buldu. 

TOYOTA EKİM AYI ÖTV MUAFİYETİNİ LİSTESİNİ DUYURDU!

Ülkemizde de yaygın olarak tercih edile otomobil markalarından Toyota, Ekim 2022 itibariyle fiyat listelerini güncelleme yoluna gitti. Öte yandan belirli grupta yer alan vatandaşların yararlanabildiği ÖTV muafiyeti listeleri de dikkat çekiyor. Sıfır otomobil sahibi olmak isteyenler için listeye eklenen otomobil modelleri arasında Corolla, Yaris, Hilux gibi modeller yer aldı. 

TOYOTA COROLLA EKİM AYI GÜNCEL FİYAT LİSTESİ 

otv-muafiyetli-otomobil-listelerinde-buyuk-surpriz-toyota-o-modellerde-ekim-ayi-fiyatlarini

Toyota’nın ilgi gören modellerinden Corolla ve Rav – 4 için ÖTV muafiyetleri belli oldu. Toyota tarafından güncellenen fiyat listelerinde tavsiye edilen 2022 model yılına ait fiyatlar ise dikkat çekiyor. Buna göre Toyota Corolla fiyat listesi şöyle:

  • Toyota Corolla 1.5 Vision – 572.250 TL 
  • Toyota Corolla 1.5 Vision Multidrive S – 597.400 TL 

TOYOTA YARİS EKİM AYI GÜNCEL FİYAT LİSTESİ 

Toyota’nın sevilen Yaris modellerinde de ekim ayında güncel fiyatlar dikkat çekmeye başladı. Buna göre Toyota Yaris modellerinde 2022 Ekim ayı fiyat listesi kısaca şöyle:

  • Toyota Yaris 1.0 Vision – 497.150 TL 
  • Toyota Yaris 1.5 Dream Multidrive S – 587.500 TL 

ÖTV MUAFİYETLİ ARAÇ NASIL SATIN ALINIR?

ÖTV muafiyetinden yararlanarak araç sahibi olmak isteyenlerin belirlenen oranlarda engelli raporuna sahip olmaları gerekmektedir. Engel oranı %90 ve üzeri, ÖTV indiriminden faydalanmak için ise en az %40 oranında olması gerekmektedir. Toyota engeli araç alımı kapsamında ÖTV muafiyet fırsatlarını birçok farklı modelde de sunmaya devam ediyor.